Paramą mokymo reikmėms įsigyti ir nemokamą maitinimą gaus dar daugiau vaikų

stationery-1238915Nuo liepos 1-osios, Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu, keičiasi nemokamo maitinimo moksleiviams skyrimo tvarka, didėja mokinio reikmenims įsigyti skiriama suma.

Numatyta, kad šiemet nepasiturinčiose šeimose augantys moksleiviai mokinio reikmenims įsigyti gaus nebe 45,60 euro, kaip iki šiol, bet 57 eurų paramą, o nemokamus pietus gaunantys vaikai juos galės neštis ir į namus.

Tad šeimos, kurių vaikams priklauso tokia parama, jau turėtų suskubti pateikti reikiamus dokumentus socialiniams darbuotojams.

Didėja parama mokinio reikmenims

Iki šių metų liepos vienam mokiniui mokslo reikmenims įsigyti buvo skiriama 120 procentų bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) dydžio, t.y. – 45,60 Eur parama. Dabar bus skiriama 150 proc. BSI parama – 57 eurai. Šiuo metu 1 BSI dydis yra 38 eurai.

Parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 153 eurai (t.y. 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio; šiuo metu 1 VRP dydis yra 102 eurai).

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis primena, jog paramos mokslo reikmenims įsigyti norinčios šeimos, kurių pajamos vienam šeimos nariui nesiekia 153 eurų, nuo liepos 1 iki spalio 5 dienos turi kreiptis į savo seniūnijų socialinius darbuotojus, Šilutės gyventojai – į Savivaldybės Socialinės paramos skyrių, ir pateikti reikiamus dokumentus.

Pernai rajone buvo 1236 tokią paramą gavę moksleiviai, manoma, kad panašus skaičius susidarys ir šiemet.

Savivaldybė tikisi šioms išmokoms iš Vyriausybės gauti 70 tūkstančių eurų, bet A.Šimelionis neabejoja, kad jei ir tiek neužteks, bus skirta papildomai.

Pietus galės neštis į namus

Naujovių yra ir nemokamo maitinimo srityje.

Pasak A.Šimelionio, niekam ne paslaptis, kad visos mokyklos iki šiol turėdavo ne tik nemokamai maitinamų mokinių sąrašus, bet ir vadinamuosius rezervinius sąrašus. Į pastaruosius buvo įtraukiami tie vaikai, kurie pagal nustatytas normas negalėjo pretenduoti į nemokamą maitinimą, tačiau mokytojai žinojo, kad jų šeimose dėl įvairių priežasčių situacija irgi nelengva. Tokiems vaikams ir būdavo skiriama nemokama pietų porcija, jei mokyklą tądien neatėjo nemokamą maitinimą gaunantis mokinys. 

Nuo šių metų oficialiai leista laikinai nemokamą maitinimą skirti ir tiems vaikams, kurių šeimose, mokytojų žiniomis, įvyko nelaimė ar dėl kitų priežasčių susidarė laikina sunki padėtis: kuriuos augina neįgalūs žmonės, daugiavaikės šeimos, šeimos, kurioms yra teikiamos socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymi paslaugos namuose.

Todėl nemokamą maitinimą galės gauti daugiau vaikų – visi, kurių šeimose vidutinės pajamos vienam žmogui per mėnesį neviršija 204 eurų (2 VRP).

Dar viena naujovė ta, kad mokiniui, dėl pateisinamų priežasčių nelankančiam mokyklos (jei mokosi namuose, serga ar kitais atvejais), tėvų prašymu, nemokami pietūs ar pusryčiai galės būti atiduodami į namus. Tiesa, tam reikės įstaigos vadovo įsakymo, o pasiimti maistą privalės pati šeima.

Tokios naujovės aptartos su seniūnijų socialiniais darbuotojais, pedagogais ir maitinimo organizatoriais, ir visi su vaikais dirbantys žmonės joms pritarė. Vadinasi, lengviau atsikvėpti galės dar daugiau mokinius auginančių šeimų.