Paramos akcija ir koncertas „Žiemos šokis“ pradžiugino beveik 100 sunkiai gyvenančių vaikų

ziemos sokis_vadoves_DSCN0100Yra vaikų, kuriems didžiausia kalėdinė dovana yra ne naujas telefonas, ne kompiuterinis žaidimas, kalbanti ar dainuojanti lėlė, ne nuotoliniu būdu valdomas  lėktuvėlis ar mašinėlė. Tiems vaikams didžiausias šventinis stebuklas yra turėti jaukius, šiltus namus, besišypsančius tėvus, brolius, seseris.

   Jau antrus metus, artėjant didžiosioms metų palydėtuvių šventėms, tikrą stebuklą į sunkiai besiverčiančių Šilutės rajono šeimų namus neša asociacijos „Trys žuvys“ rengiamas labdaringas koncertas „Žiemos šokis“.   Asociacijos lyderių – sporto centro „Atėnė“ vadovės Jūratės Gricevičienės, šiuolaikinių šokių klubo „Žvaigždūnė“ vadovės Loretos Stanelienės ir sportinių šokių klubo „Lūgnė“ vadovės Astos Maigienės paraginti šilutiškiai, vietos verslininkai ar pavieniai asmenys vaikams dovanoja būtiniausius buities reikmenis, baldus ar skiria piniginę paramą. Už suaukotus pinigus ir už koncerto „Žiemos šokis“ bilietus surinktą sumą perkami vaikų sveikatai būtini daiktai, priemonės.

Atsiliepė nemažai geradarių

„Džiaugiuosi, kad visi, į kuriuos kreipėmės, sutiko prisidėti prie šios akcijos. Visiems jiems esame nuoširdžiai dėkingi“, – sakė viena iš akcijos organizatorių J.Gricevičienė.ziemos sokis_zvaigzdune

Šiais metais kartu su socialiniais partneriais – Šilutės r. savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais buvo prašoma padėti 32 šeimoms, kuriose auga 97 vaikai. Dar iki labdaringo koncerto buvo išsiaiškinta, ko labiausiai trūksta šiose šeimose: šaldytuvų, skalbimo mašinų, dujinių viryklių, televizorių, lovų vaikams, rašomųjų stalų, kėdžių.   Tose šeimose auga keletas vaikų, kurių labai nusilpusi rega, o šių vaikų tėvai nupirkti gana brangių akinių, deja, neišgali.

„Gal kam ir keista, kad Kalėdos vaikus gali pradžiuginti ne saldumynais ar žaislais, o dujine virykle, šaldytuvu ar akinukais. Taip jau yra…“, – sako pašnekovė, atviraudama, kad nemaža dalis būtiniausių reikmenų vargingai gyvenančioms šeimoms buvo surinkta dar iki koncerto, anonimiškai viešinant šeimų situacijas atsirado geradarių, kurie asmeniškai sutiko padėti.

Kai laikraštyje „Šilutės naujienos“ buvo išspausdintas straipsnis „Skurdo gniuždoma šeima – be pajamų, be sveikatos, be vilties“, aprašytai šeimai padėti ėmėsi „Šilutės šeimų klubo“ narės. Jų dėka baigiamas remontuoti šeimos būstas: mama ir trys jos sūnūs geradarių dėka turės įmontuotą praustuvę, ištapetuotą kambarį, šaldytuvą, ziemos sokis_visi_vaikai_DSCN0119rašomąjį stalą, dviaukštę lovą vaikams, sofą – lovą mamai, lentynas, virtuvės spinteles, užuolaidas ir t.t.
Panaši laimė aplankė ir kitas šeimas: iš viso joms padovanoti net 4 šaldytuvai, 3 skalbimo mašinos, 4 lovos, televizorius, 2 rašomieji stalai, 2 dujinės viryklės, maisto produktai ar suteikta piniginė parama.

Išpildė beveik visas svajones  

Gruodžio 13-ąją, labdaringo koncerto „Žiemos šokis“ metu, jau buvo pasidžiaugta pirmosiomis dovanomis, pasiekusiomis vargingai gyvenančias šeimas.

J.Gricevičienė dėkoja visiems sporto klubo „Atėnė“, šokių klubų „Žvaigždūnė“, „Lūgnė“ šokėjams ir jų vadovėms, gatvės gimnastų grupei „Quattro“, kurie surengė labdaringą koncertą. Be abejonės, labai svarbų labdaringą vaidmenį atliko ir žiūrovai, kurie pirko 3 eurus kainuojančius bilietus. Tad antrasis gerumo ir dovanų etapas laukė po koncerto, kai šeimų gerovei buvo panaudotos lėšos, surinktos už parduotus bilietus.

Už surinktas lėšas vaikams buvo nupirkti 4 akiniai. Vienam našlaičiui berniukui, nuo trejų metų augančiam su ziemos sokis_lugnesunkiai besiverčiančia močiute, nupirkta lova. Vienai šeimai, kuri augina 4 nepilnamečius vaikus, iš kurių du yra neįgalūs, buvo nupirkta skalbimo mašina, vienišai mamai, auginančiai tris mažamečius, padovanota dujinė viryklė, 8 vaikus auginančiai šeimai nupirkta dvigulė lova. Tai – tik dalis gerų darbų, atnešusių į šeimas bent dalelę šilumos ir šventinio džiaugsmo.   Šiuo metu dar kelioms šeimoms trūksta būtiniausių daiktų.

Trimečiam berniukui labai reikia lovos. Vaikas auga tarp dviejų brolių ir ką tik gimusios sesutės. Kadangi šioje šeimoje dirba tik tėtis, šeima neįperka dar vienos lovos. Berniukas priverstas miegoti ant nuolat lūžtančios lovos ir kasnakt patiria nepatogumus, žalojančius jo stuburą.

Piniginė parama labai padėtų šeimai, kuri turėjo net 17 vaikų. Prieš 2,5 metų žuvo vyriausia dukra, našlaičiais liko 5 jos vaikai. Seneliai apsiėmė auginti visus dukters vaikus, nors tuo metu jų 3 kambarių bute ir taip jau gyveno 11 asmenų. Šiuo metu šeima augina 5 savo nepilnamečius ir 5 žuvusios dukters vaikus, tad piniginė parama būtų didelė paspirtis.

„Šilutės naujienų“ kolektyvas kreipiasi į visus geros valios skaitytojus, verslininkus ir kviečia padėti šioms šeimoms. ziemos sokis_gatves_gimnastaiJuk stebuklas dar gali įvykti ir džiaugsmą į tų šeimų namus gali atnešti iki šv. Kalėdų. Reikėtų kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovę Indrą Pranaitienę tel. 8 652 79457.

J.Gricevičienė dėkoja visiems, parėmusiems sunkiai besiverčiančias Šilutės rajono šeimas ir jose augančius vaikus: Šilutės moterų klubui „Inner wheel“, Šilutės šeimų klubui, ypač – jo narei Evelinai Levičevai, šokių klubo „Žvaigždūnė“ moterų grupės „Lyra“ šokėjoms, Šilutės socialinių paslaugų centrui, UAB „Kintai“, UAB „Ingada“, Šilutės Soroptimos klubo narėms, Daliai Dambrauskienei, Kristinai ir Aivarui Monkams, Juditai Juknei, Petronėlei Urbonienei, Onai Gudirgienei, Zitai Golubovskienei bei visiems kitiems, pasidalinusiems savo gerumu.