Parduoti palanku: kodėl miškų supirkimas šiandien toks paklausus?

Jeigu esate miško savininkas ir svarstote apie savo turto pardavimą, pats metas suklusti! Medienos sektorius pastaruoju metu išgyvena išties puikius laiku: miškų supirkimo kainos Lietuvoje gerokai išaugo. Tai reiškia gerokai didesnį pelną miškų savininkams – svarbiausia nedvejoti ir pasinaudoti šia proga. Miškų supirkimas – UAB Archgrupė komanda atsako, kodėl tai šiandien taip paklausu ir kaip parduoti mišką be streso?

Ragina pasinaudoti istorine proga

Miškas yra puiki finansinė investicija. Tačiau siekiant maksimaliai išnaudoti šios investicijos galimybes, mišką parduokite geriausiu laiku. Svarstant apie savo galimybes ir būsimą naudą, atsakykite į klausimą – norite parduoti tik medieną, ar mišką su žeme?

Jeigu pageidaujate parduoti tik medieną iškirtimui (išsaugant savo teises į mišką), geriausias metas tai padaryti – būtent dabar. Ekspertų teigimu, paskutinį kartą medienos supirkimo kainos buvo tokios palankios prieš aštuonerius metus! Šiuos rinkos pokyčius lėmė ekologinės tendencijos. Mediena vis dažniau naudojama baldų, statybų sektoriuje. Negana to, sumažėjo į rinką patenkančios medienos iš kitų šalių – Austrijos, Vokietijos, Baltarusijos. Tiesa, atkreipkite dėmesį, kad parduodant medieną, iškirstus medžius būtina atsodinti.

Miško pardavimui gali būti ryžtamasi ir dėl kitų priežasčių. Nemažai miškų savininkų tiesiog neturi laiko, žinių ar noro tinkamai rūpintis ir tvarkyti mišką bei jame ūkininkauti. Jeigu taip jaučiatės ir Jūs, pats metas pagalvoti apie jo pardavimą su visa žeme – juk atsakingas miško tvarkymas gyvybiškai būtinas visai miško ekosistemai.

Kaip parduoti mišką be streso?

Miško supirkimo įmonių Lietuvoje daug, todėl konkurencija dėl miškų savininkų dėmesio gana arši. Tai ypač akivaizdu išaugus medžio paklausai rinkoje. Ar tai reiškia, kad savo mišką verta patikėti pirmai pasitaikiusiai įmonei? Anaiptol.

Labai svarbus momentas – savo galimybių įvertinimas. Nors iš pirmo žvilgsnio dažnai atrodo paprasta, miško pardavimas savarankiškai nėra lengva ir greita užduotis. Reikia išmanyti rinkos kainas – kad išvengtumėte galimų nuostolių ir neliktumėte apgauti, arba Jūsų nurodyta per didelė miško pardavimo kaina neatbaidytų potencialių pirkėjų. Negana to, reikia išmanyti teisines procedūras, pardavimo-pirkimo proceso eigą. Stokojant šių būtinų žinių, miško pardavimas virs varginančiu, ilgu ir sudėtingu procesu.

Negriebkite pirmo pasitaikiusio pasiūlymo. Atlikite paiešką ir rinkitės išties patikimą miško supirkėją. Faktorius, kurį rekomenduojame įvertinti kuo anksčiau – skaidrumas. Atkreipkite dėmesį, ar miško supirkėjas savo veiklą vykdo skaidriai, laikydamasis visų numatytų teisės aktų. Jeigu miško pirkimo procesas vyksta nesilaikant įstatymų, dažnu atveju laukia stresas, finansiniai nuostoliai ir teisinės atsakomybės rizika.

Galiausiai, įsitikinkite, kad pirkėjo vizija sutampa su Jūsiške. Nesidrovėkite ir paklauskite, kaip bus tvarkomas miškas, kaip ir kam bus panaudojama mediena. Tai išsiaiškinę, galėsite būti ramūs, kad mišką patikite į tinkamas rankas.

Dėl minėtų priežasčių, patariame rinktis legaliai veikiančią, klientų ir laiko patikrintą įmonę, užsiimančią miškų supirkimu. Jos specialistai gebės išspręsti visus kylančius klausimus, pasirūpins reikalingais dokumentais, leidimais, miškotvarkos projektu. Taip gausite sau palankų miško supirkimo siūlymą, viskas vyks skaidriai ir nekomplikuotai.

Norite savo mišką parduoti greitai ir už konkurencingą sumą? UAB „Archigrupė“ padės tai padaryti saugiai, patogiai ir per trumpą laiką. Jau ne vienerius metus specializuojamės šioje srityje. Patyrusi mūsų komanda puikiai išmano visas miškų supirkimo subtilybes. Pasirinkę mus, galite būti ramūs: gausite geriausią miško supirkimo pasiūlymą ir nereikės sukti galvos dėl varginančių pirkimo-pardavimo procedūrų – viskuo pasirūpinsime