Pareigūnai aplankė potvynio apsemtas sodybas

policija aplanke potvyniVandens lygis ant apsemto Rusnės kelio nuslūgo iki 60 cm. Po vandeniu yra 450 m kelio ruožas.

Keleiviai į salą ir atgal važami specialiu Šilutės autobusų parko automobiliu MAN pagal įprasto autobuso grafiką, automobiliai keliami nuo 6 iki 22 valandos traktoriais su tralais.

Užlieta teritorija Šilutės rajone siekia 15,5 tūkst. hektarų, vandnes apsuptyje yra 24 kaimai su 55 sodybomis, kuriose gyvena 156 žmonės.

Iš viso apsemta 71,15 km kelių: 33,75 km – rajoninės reikšmės ir 37,4 km – vietinės reikšmės. Ant kai kurių iš jų vandens gylis siekia 1 m.

Tebesitęsiant potvyniui Šilutės rajone, policija stengiasi užtikrinti kuo geresnį eismo saugumą ir teikia pagalbą gyventojams.

TAuragės AVPK informuoja, kad šią savaitę Šilutės policijos pareigūnai, naudodami padidinto pravažumo tarnybinį automobilį, aplankė daugumą visų potvynio zonoje esančių kaimelių. Sodybų šeimininkų teirautasi, ar nereikia pagalbos, ar nekyla saugumo problemų, gyventojams įteikti apylinkės inspektoriaus bei policijos budėtojų telefonų numeriai, kuriais būtų galima skambinti kilus pavojui ar prireikus policijos pagalbos.
 
Vandens atskirtoje Rusnės saloje, policija viešąją tvarką ir visuomenės saugumą užtikrina įprastu ritmu: kiekvieną dieną Rusnėje apsilanko teritoriją prižiūrintis pareigūnas, tiriami gyventojų skundai ir pareiškimai.

Potvynis neturi įtakos ir nusikalstamų veikų tyrimui bei užkardymui – antradienį pareigūnai saloje sulaikė ir į komisariatą pristatė vyriškį, vengusį atlikti teismo paskirtą administracinį areštą, vykdomi kitų nusikaltimų tyrimai.

Potvynio zonoje ir toliau įprastai patruliuoja eismo saugumą užtikrinantys pareigūnai, policija reaguoja į visus Rusnės gyventojų pranešimus. Minėtu padidinto pravažumo tarnybiniu automobiliu pareigūnai į Rusnės salą per užlietą kelio ruožą patenka nesinaudodami specialia kėlimo technika, šis automobilis suteikia galimybę pareigūnams greitai pasiekti ir atokiausias po vandeniu atsidūrusias sodybas, be to reikalui esant gali būti pasitelkiama ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika.

Policija primena, kad gyventojai apie teisės pažeidimus ar kilus saugumo problemoms gali informuoti policiją budėtojų telefonu (8 446) 20 270 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.