Pareigūnai įspėja: Tauragės komisariato aptarnaujamoje teritorijoje siaučia sukčiai

Policija siaucia sukciaiTauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) pareigūnai dar praėjusio mėnesio pradžioje raginę gyventojus saugotis sukčių ir šį sykį įspėja: sukčiai nerimsta, būkite budrūs.

Vos per savaitę Tauragės apskr. VPK aptarnaujančioje teritorijoje buvo gauta daugiau nei 10 pranešimų apie galimus sukčiavimo atvejus. Vieni ant sukčių kabliuko „pasimovė“, kiti, laimei, ne. Pareigūnai pastebi, kad šiuo metu sukčiai naudojasi itin populiariu scenarijumi – paskambinę asmeniui prisistato policijos pareigūnu ir praneša, kad asmens vardu yra užvesta byla, reikia namuose atlikti kratą arba jo sąskaita naudojasi sukčiai, dėl to būtina nurodyti savo elektroninės bankininkystės kodus ir pan. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai sukčius savo „aukos“ paprašo leisti pasinaudoti jo banko sąskaitą tam tikroms banko operacijoms atlikti, kadangi pastarojo sąskaita užblokuota. Sukčius motyvuoja, kad veiksmai teisėti, tačiau išpešęs elektroninės bankininkystės kodus, jis greitai ištuština asmens sąskaitą ir dingsta.

Štai praėjusios savaitės pabaigoje sukčius, paskambinęs 73 m. tauragiškiai, prisistatė policijos pareigūnu, pranešė, kad namuose laikomi pinigai yra netikri, ir juos netrukus ateis patikrinti. Į namus atėjęs vyriškis ir pamatęs pinigus, nieko nelaukdamas nuo lovos čiupo 2 000 eurų ir pabėgo. Šiuo metu dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnai dar kartą primena, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, nereikalauja perduoti grynųjų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitas bankines operacijas. Pareigūnai ragina gyventojus elgtis itin apdairiai ir nepakliūti į sukčių pinkles – neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų.

Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami praneškite:
• Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
• Bendruoju pagalbos telefonu 112.