Pareigūnai įspėja: už melagingą pranešimą gresia atsakomybė

policijaTauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) pareigūnai pastebi, kad į policiją vis dažniau kreipiasi asmenys, kurių mobiliuosius telefonus neva pavogė.

Vieną savaitę Tauragės AVPK aptarnaujamoje teritorijoje sulaukta šešių tokio pobūdžio pranešimų.

Dažniausiai lyg į vandenį prapuolę telefonai būna drausti, o tokiais atvejais, kuomet mobiliojo ryšio telefonus pavagia, draudimų bendrovės nelaimėliams atlygina žalą.

Neretai žmonės per išsiblaškymą ar dėl kitų aplinkybių mobiliuosius telefonus tiesiog kur nors palieka ar pameta. Nepavykus patiems surasti daikto, žmonės kreipiasi į policiją, pranešdami, kad telefoną pavogė.

Pareigūnams pradėjus ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškinus, kad telefonas nebuvo pavogtas, jis per neapdairumą kur nors pamestas ar tiesiog paliktas, pranešimas apie vagystę gali būti traktuojamas kaip melagingas. Už tokį melagingą pareiškimą ar pranešimą numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Už tokią nusikalstamą veiką gresia viešieji darbai, arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Tauragės apskr. VPK pareigūnai ragina gyventojus atidžiau saugoti savo daiktus, nepalikti jų be priežiūros, mobiliojo ryšio telefonus nešiotis užtrauktose rankinėse ar drabužių kišenėse – svarbu nepamiršti, kad esame atsakingi už savo turtą.