Pareigūnai lankė rizikos šeimas ir tikrino jaunimo susibūrimo vietas

Jaunieji rėmėjai parduotovėje. / Tauragės AVPK nuotr.Vaikų gynimo dieną Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai paminėjo vykdydami kelias prevencines priemones, skirtas nepilnamečių saugumui užtikrinti.

Pareigūnai aplankė 46 į socialinės rizikos sąrašą įtrauktas rajono šeimas. Apsilankymų metu buvo tikrinama, ar namuose negirtaujama, ar vaikai prižiūrėti, ar nėra pažeidžiamos jų teisės. Užfiksuotas vienas vaikų nepriežiūros atvejis – pareigūnai rado nuo alkoholio apsvaigusią motiną ir jos nepilnametį sūnų. Teko kviesti vaiko teisių apsaugos specialistes ir iš namų paimti mažesniuosius brolius ir seseris.
 
Baigiantis savaitei organizuoti patikrinimai Šilutės miesto ir rajono viešosiose vietose. Jų metu neblaivių nepilnamečių nepastebėta, tačiau tėvams buvo perduoti du pamokų metu ne mokykloje, o mieste, laiką leidžiantys nepilnamečiai. Tą pačią dieną išeidami iš mokyklos su policijos pareigūnais netikėtai susidūrė ir dar trys pamokų laiką savo nuožiūra patrumpinę moksleiviai. Paaiškėjus, kad pamokos dar nesibaigė, paaugliai buvo grąžinti į klasę.

Penktadienį jaunieji policijos rėmėjai, kartu su pareigūnais, lankėsi įvairiose miesto prekybos vietose ir dalindami lankstinukus paragino pardavėjus neparduoti nepilnamečiams alkoholio bei tabako gaminių.