Pareigūnai linki Naujuosius metus sutikti saugiai!

Pasitinkant Naujuosius metus, padidėja fejerverkų perkamumas, todėl dar kartą norime priminti, kad pirotechnikos gaminiai kelia didelį pavojų.

Pagal keliamą pavojų pirotechnikos gaminiai skirstomi į keturias kategorijas.

Pirmos kategorijos gaminius gali įsigyti ir juos naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys, tai yra degtukai, bengališkos ugnelės.

Antroji kategorija – šiek tiek galingesni pirotechnikos gaminiai. Juos gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip 16 metų asmenys.

Trečios kategorijos pirotechnikos gaminius gali įsigyti ir naudoti tik pilnamečiai.

Ketvirtosios kategorijos – tik pirotechnikai.

Kokio galingumo pirotechnikos gaminiai bebūtų, jie yra pavojingi, ypač vaikams. Kad šventės nevirstų tragedija, tėvai ir kiti suaugę turi būti itin atidūs, neduoti vaikams pirotechnikos gaminių, laikytis visų saugumo reikalavimų. Šventės metu atsakingai stebėkite savo vaikus! Atidžiai susipažinkite su pirotechnikos gaminio naudojimo instrukcija ir juos naudojant, būkite itin atsargūs, pasirūpinkite, kad šalia nebūtų vaikų.

Bengališkos (dar žinomos kaip „šaltosios“) ugnelės taip pat yra pavojingos. Todėl geriau jų nemėtyti, nekabinti ant eglučių, neduoti vaikams į rankas. Mažieji gali bandyti bengališkąsias ugneles užpūsti ir taip nudegti veidą.

Už šių taisyklių pažeidimus gresia administracinė atsakomybė. Už nepilnamečių įvykdytus pažeidimus atsako tėvai.

Pareigūnai linki saugiai pasitikti 2022-uosius – Tigro metus!