Pareigūnai linki naujus metus sutikti saugiai ir išmintingai

policijaGruodžio 31-osios naktį, kaip ir kasmet, dangų puoš fejerverkai. Nors gyventojai mano išmanantys kaip elgtis su pirotechnikos gaminiais, tačiau dėl neatsargaus elgesio šalyje nukenčia ne vienas žmogus.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) pareigūnai įspėja gyventojus būti atsargiems ne tik naudojant, bet ir atsakingiems parduodant pirotechnikos gaminius. Svarbu pirkti legalias priemones, nenaudoti savadarbių pirotechnikos gaminių, skaityti instrukcijas ir, žinoma, naudoti juos pagal paskirtį. Gyventojai turi žinoti, kad pirotechnika turi būti uždegta kuo toliau žmonių, pastatų, automobilių ar kitų lengvai užsidegančių daiktų. Norint išvengti skaudžių pasekmių reiktų nepamiršti, kad šaunant fejerverkus jų negalima laikyti rankose, nenaudoti tokių pirotechnikos gaminių, kurių pakuotė deformuota, pažeista ar sušlapusi.

Dar vienas labai svarbus faktorius, lemiantis nelaimingus atsitikimus naudojant pirotechnikos gaminius – alkoholis. Dažnai asmenys naujus metus sutinka būdami išgėrę. Elgdamiesi neadekvačiai ir negalėdami tinkamai įvertinti situacijos, neatsargiai naudodami pirotechniką nukenčia ne tik išgėrę gyventojai, bet ir niekuo dėti žmonės.

Pareigūnai, remdamiesi Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymu, primena, kad draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų bei šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų ar patalpų valdytojais, taip pat jei tai trikdo viešąją rimtį nuo 22.00 val. iki 8.00 val., išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinių pramogų renginius, kuriuos rengti savivaldybės taryba yra išdavusi leidimą.

Tauragės apskr. VPK pareigūnai įspėja, kad už pirotechnikos priemonių įsigijimo ar naudojimo nustatytos tvarkos pažeidimus numatyta administracinė atsakomybė. Policija gyventojams linki Naujuosius metus pasitikti saugiai ir išmintingai.