Pareigūnai rado vieną didžiausių nelegalių degalinių rajone

20130711 203515

VSAT kriminalinės žvalgybos ir Specialiosios paskirties pareigūnai ilgai stebėjo Šilutėje, Cintjoniškių gatvėje esančius garažus. Čia dažniausiai naktimis atvažiuodavo vilkikai, iš kurių kurą gaudavo jį perpardavinėjęs šilutiškis. Įtariama, kad čia veikė vienas didžiausių regione nelegalių degalų pilstymo taškas.

 

Ketvirtadienį VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus bei Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai, talkinami Tauragės ir Šilutės policininkų, atvyko į Šilutėje esantį garažų masyvą.

Čia pareigūnai sulaikė 52-ejų šilutiškį. Jis nevykdė teisėtų reikalavimų, bandė pabėgti, sulaikomas priešinosi, išvadino pareigūnus necenzūriniais žodžiais ir keletą kartų trenkė jiems per rankas. Vyras sutramdytas tik panaudojus kovinių imtynių veiksmus.

Kaip vėliau paaiškėjo, šilutiškis šioje garažų bendrijoje turėjo du savo garažus, dar du nuomojo. Sulaikytasis atsisakė atidaryti vieną nuomojamą garažą, todėl iškviesti Šilutės ugniagesiai gelbėtojai specialia technika išpjovė garažo duris. Kitus tris garažus pasieniečiai atrakino raktais, kuriuos turėjo šilutiškis.

Paaiškėjo, kad garažuose veikė kontrabandinių cigarečių ir degalų sandėlis. Be to, čia buvo įrengta dyzelino ir benzino pilstymo kolonėlė. Pasieniečiai suskaičiavo, kad iš viso garažuose ir ten buvusiame automobilyje „Ford Galaxy“ buvo 8 436 rusiškomis banderolėmis pažymėti pakeliai cigarečių.

Čia veikė ir degalų pilstymo įranga. Be to, įvairiose talpose VSAT pareigūnai rado 4555 litrus dyzelino ir 655 litrus benzino be įsigijimo dokumentų. Įtariama, kad tai galėjo būti vienas didžiausių regione nelegalus degalų pilstymo taškas.

Šilutiškį pasieniečiai uždarė į areštinę. Automobilis saugomas Vileikių užkardoje, o degalai, įranga jiems pilstyti ir cigaretės – Pagėgių rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir pasipriešinimo valstybės tarnautojui pradėjo ikiteisminį tyrimą.