Pareigūnai ragina gyventojus laikytis kelių eismo taisyklių

policija galvaDaugėjant nelaimingų atsitikimų kelyje, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai įspėja, kad, siekdami sumažinti nelaimingų eismo įvykių skaičių, nustatę asmenis, pažeidusius kelių eismo taisykles, juos baus nustatyta tvarka.

Pareigūnai ypatingą dėmesį žada skirti pėstiesiems bei dviratininkas. Pėstieji turėtų nepamiršti savo, kaip eismo dalyvių, pareigų ir prisiminti, kad jie privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, – kelkraščiu. Eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, pėstieji privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Norėdami atsidurti kitoje važiuojamosios dalies pusėje, gyventojai privalo eiti tik pėsčiųjų bei požeminėmis ar esančiomis virš kelio perėjomis, o kur jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Atsargūs turi būti ir dviratininkai. Jie turi nepamiršti, kad šviesiuoju paros metu, važiuojant važiuojamąja kelio dalimi, privaloma dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.

Neretai eismo nelaimės atsitinka tuomet, kai dviračiu važiuojantys asmenys, norėdami kirsti gatvę, per pėsčiųjų perėją dviračiu važiuoja, dėl ko automobilių vairuotojai, nespėję sustabdyti transporto priemonės, sužaloja ne tik dviratininką, bet ir kitus eismo dalyvius. Tam, kad išvengti tokių nelaimių, pareigūnai dviratininkams, kurie nori atsidurti kitoje gatvės pusėje, rekomenduoja dviratį persivaryti pėsčiomis, o per pėsčiųjų perėja juo važiuoti griežtai draudžiama.

Nepamiršti bus ir kiti eismo dalyviai: automobilių, mopedų ir lengvųjų keturračių motociklų vairuotojai. Jiems, kaip ir kitiems eismo dalyviams, už kelių eismo taisyklių pažeidimus bus taikomos nuobaudos. Tiesa, Kelių policijos skyriaus pareigūnai įspėja mopedų ir lengvųjų keturračių motociklų vairuotojus – jiems nuo naujų metų nebėra taikomas Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (LR ATPK) 131 straipsnis. Nuo šiol šių transporto priemonių vairuotojai atsakomybėn bus traukiami pagal bendrus, kitų transporto priemonių vairuotojams taikomus, minėto kodekso straipsnius. Kaip pavyzdį apie pasikeitusias kodekso nuostatas pareigūnai nurodo, kad iki sausio 1 d. LR ATPK buvo numatyta, jog už transporto priemonių vairavimą neturint teisės vairuoti užtraukiama bauda buvo nuo 87 iki 145 eurų, o šiuo metu, įsigaliojus naujai tvarkai, bauda gerokai ūgtelėjo – važiavimas be teisių užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių iki keturių šimtų trisdešimt keturių eurų arba administracinį areštą.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai tikisi, kad kelių eismo dalyviai laikysis visų būtinų atsargumo priemonių, ir kad kelių eismo įvykių sumažės ne tik dėl baimės gauti baudą, bet ir dėl eismo dalyvių atsakomybės.