Pareigūnai ragina Vėlinių savaitgalį pasirūpinti savo saugumu bei turtu

pareigunai raginaArtėjant lapkričio 1-ajai daugelis žmonių vyksta lankyti artimųjų kapų. Besiruošdami didesniam automobilių antplūdžiui ir siekdami užkirsti kelią galimiems vagysčių atvejams, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdys sustiprintą patruliavimą prie kapinių ir judresnių sankryžų.

Pareigūnai ragina gyventojus vykstant lankyti artimųjų kapų laikytis kelių eismo taisyklių. Svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį, įvertinti eismo ir oro sąlygas, praleisti pėsčiuosius ir būti ypač budriems tamsiuoju paros metu.

Kiti eismo dalyviai – pėstieji bei dviratininkai turėtų nepamiršti tamsiu paros metu su savimi turėti šviesą atspindinčius atšvaitus ar liemenes.

Pareigūnai įspėja, kad vėlinių savaitgalis ypač palankus ir ilgapirščiams. Gyventojai prieš išvykdami iš namų turėtų įsitikinti, kad užrakino namų duris, nepaliko pravirų orlaidžių, balkono ar rūsio langų. Išvykstant ilgesniam laikui pravartu apie tai pranešti savo kaimynams ir paprašyti, kad pastebėjus ką nors įtartina, apie tai jus informuotų.

Taip pat ilgapirščiams lengvu grobiu tampa prie kapinių pastatytuose automobiliuose palikti brangūs daiktai. Pareigūnai ragina nepalikti jokių vertingų daiktų: rankinių, piniginių, automagnetolų ir kitų daiktų be priežiūros ir juos neštis kartu su savimi. Prieš palikdami automobilį be priežiūros, įsitikinkite, ar uždaryti automobilio langai, užrakintos durys bei bagažinė ir ar įjungta signalizacija.

Pareigūnai ragina gyventojus pastebėjus kapinėse prie automobilių aikštelių įtartinus asmenis apie tai pranešti:

Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
Anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952;
Bendruoju pagalbos telefonu 112.