Pareigūnai ragina vertingus daiktus pažymėti policijoje

pazymi daiktusŠią savaitę policijos pareigūnai lankėsi Pagėgių savivaldybės mokyklose, kur įsibėgėjant mokslo metams priminė vaikams, kaip svarbu yra saugoti savo asmeninius daiktus, papasakojo apie apsaugos nuo vagysčių priemones ir paragino vertingesnius daiktus pažymėti policijoje.

Net kelias dienas iš eilės pareigūnų apsilankymo mokyklose metu vaikai ir mokytojai turėjo galimybę pažymėti ir užregistruoti policijoje savo mobiliuosius telefonus, kompiuterius, fototechniką, taip pat dviračius bei kitą vertingesnį turtą.

Iš viso akcijos metu įvairiose Pagėgių savivaldybės mokyklose buvo pažymėti 28 daiktai, o visi nespėjusieji paraginti drąsiai kreiptis į policijos pareigūnus arba atvykti su tėveliais į policijos komisariatą ir susitarti dėl daiktų žymėjimo.

Pareigūnai primena, kad vertingesnį turtą policijoje gali pažymėti kiekvienas norintis. Pažymėtas daiktas policijoje yra užregistruojamas, jam suteikiamas numeris, o užklijuotas lipdukas su užrašu „Pažymėta policijoje“ iš anksto įspėja į jūsų daiktą besikėsinančius vagis.

Daiktų žymėjimą kaip efektyvią apsaugos nuo vagysčių priemonę policija rekomenduoja mobiliųjų telefonų naudotojams bei dviratininkams – šie daiktai ypač mėgstami ilgapirščių. Ne mažiau aktualu kaimiškose vietovėse ir įvairių vertingų elektrinių prietaisų ir įrankių vagystės, taip pat ir iš ganyklų po nakties neretai „dingstantys“ elektros impulsų generatoriai bei akumuliatoriai.

Dėl daiktų žymėjimo gyventojai gali susitarti su jų teritoriją prižiūrinčiu apylinkės inspektoriumi arba atvykus į artimiausią policijos komisariatą. Gyventojams pageidaujant, apylinkės inspektorius gali atvykti daiktų žymėti į seniūnijas, bendruomenių centrus, mokymo įstaigas, ūkininkų sodybas.

Dėl daiktų žymėjimo galima kreiptis į savo apylinkės inspektorių arba policijos telefonais:

Tauragėje (8 446) 20 274, mob. tel. 8 698 58 368
Šilalėje (8 449) 76 217;
Šilutėje (8 441) 61 250;
Pagėgiuose (8 441) 57 350.