Pareigūnai stebi miesto pėsčiuosius

policijaSaugumas gatvėse tampa vis didesniu iššūkiu pėstiesiems. Lietuvos kelių policijos duomenimis, 2018 m. tik per sausio mėnesį Lietuvoje įvyko 256 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti 284 žmonės, iš jų 96 – pėstieji. Žuvo 24 žmonės, iš jų 15 pėsčiųjų.

Sausio 9 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės policijos komisariato pareigūnai Šilutės mieste vykdė eismo saugumo priemonę, kurios metu stebėjo, kaip mūsų miesto pėstieji pereina važiuojamąją kelio dalį. Per dvi valandas pareigūnai užfiksavo 12 pėsčiųjų, kurie nesilaikė Kelių eismo taisyklėse (KET) numatytų važiuojamosios kelio dalies perėjimo reikalavimų: gatvę kirto kaip ir kur sugalvoję, laviruodami tarp važiuojančių automobilių, nors vos už kelių metrų būdavo pėsčiųjų perėjos.

Taip neatsakingai elgdamiesi pėstieji ne tik nesaugo savo gyvybių ir sveikatos, bet ir kelia pavojų kitiems eismo dalyviams – vairuotojams bei jų keleiviams. Šiuo metu, kai ypač ilgas tamsusis paros metas ir blogas matomumas, kai sninga, o po sniegu kelio danga apledijusi, važiavimo sąlygos yra ypač blogos. Todėl staigiai sustabdyti automobilį vairuotojams gali nepavykti. Be to, ir patys pėstieji skubėdami per gatvę tam neskirtose vietose gali paslysti ir pargriūti.

Policijos pareigūnai akcentuoja, kad vykdydami eismo saugumo priemones siekia ne bausti, bet dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į būtiną vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio pagarbą ir atsakomybę saugiai dalyvauti eisme. Dažniausiai abipusis KET reikalavimų nesilaikymas ir būna priežastis, kad transporto priemonės partrenkia pėsčiuosius. Todėl pareigūnai ragina ne tik vairuotojus būti budriais ir atsakingais eismo dalyviais, bet ir patiems pėstiesiems saugoti savo gyvybes bei elgtis atsakingai.

LR Administracinių nusižengimų kodekso 428 straipsnyje „Pėsčiųjų ir kitų kelių eismo dalyvių padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas“ numatyta, jog važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama, dviračius vairuojančių asmenų, pėsčiųjų, vadeliotojų ir kitų asmenų nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų nesilaikymas pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo 20 iki 40 eurų.

Tokios prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemonės bus vykdomos ir ateityje. Jų metu bus kontroliuojami pėstieji, dviratininkai ir vadeliotojai, atšvaitų ir šviesą atspindinčių elementų naudojimas, bus stebima ir kaip pėstieji kerta važiuojamąją kelio dalį, ar eina per perėjas, ar pareigų pėstiesiems laikosi vairuotojai.