Pareigūnai stiprina pirotechnikos priemonių prekybos ir naudojimo kontrolę

fejerverkaiKasmet artėjant Naujiesiems metams prasideda prekyba pirotechninėmis priemonėmis. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai visą gruodį stebės ir sieks užkardyti šių priemonių prekybos bei naudojimo pažeidimus.

Pareigūnai minėtu laikotarpiu reguliariai tikrins viešąsias vietas miestuose ir gyvenvietėse, stebės ar pirotechnika naudojasi nepilnamečiai. Taip pat bus organizuojami fizinių ir juridinių asmenų, importuojančių ir parduodančių civilines pirotechnikos priemones, patikrinimai, bus tikrinamos galimai neteisėtos prekybos fejerverkais vietos.   Informuojame, kad draudžiama naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones asmenims, kurie neturi teisės jų įsigyti, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotikų ar psichotropinių medžiagų bei naudoti ir parduoti savadarbes pirotechnikos priemones. Pirmos kategorijos pirotechnikos gaminius (degtukus ar bengališkas ugneles) gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys. Antroji kategorija šiek tiek galingesnė pirotechnika, ją gali įsigyti ne jaunesni kaip 16 metų asmenys. Trečios kategorijos pirotechnikos gaminius gali įsigyti tik pilnamečiai.

Taip pat draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienomis, masinių pramogų renginius, kuriuos rengti nustatyta tvarka yra išduotas leidimas), taip pat kitu savivaldybės tarybos uždraustu laiku. Pirotechnikos priemonių naudojimo taisykles pažeidusiems asmenims gresia baudos.

Policija įspėja, kad naudojant pirotechnikos priemones privaloma laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės.

Dėl neatsargaus elgesio su pirotechnikos priemonėmis kasmet nukenčia nemažai žmonių, todėl Tauragės AVPK pareigūnai ragina gyventojus būti atsakingais saugant ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą.