Pareigūnai sučiupo vagis ir girtus vairuotojus

policija pagalbaVisą praėjusią savaitę Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė nusikalstamų veikų užkardymui, vagysčių prevencijai, taip pat kitiems teisės pažeidimams, dažniausiai padaromiems viešose vietose fiksuoti ir atskleisti.

Prevencinės priemonės buvo ypač efektyvios: jų metu užkardyta vagystė iš garažo, nustatyta nemažai Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, taip pat nelegalių prekiautojų bei darbininkų.

Ketvirtadienį vykdant patikrinimus policijos kriminalistams įkliuvo garažo vagys. Du vyrai vienoje iš Šilutės rajono seniūnijų buvo netikėtai užklupti ir sulaikyti prie garažo su pagrobtais daiktais, kuriuos jie ruošėsi krauti į tam tikslui paruoštą automobilį. Abu vagyste įtariami asmenys pristatyti į komisariatą. Pareigūnai aiškinasi, ar jie nėra susiję ir su daugiau vagysčių iš patalpų.

Nuo pirmadienio iki penktadienio visame Šilutės rajone buvo vykdomi patikrinimai dėl nelegalios prekybos, taip pat akcizinių prekių bei namuose pagaminto alkoholio laikymo, gabenimo, gaminimo. Šių patikrinimų metu dvidešimtmetės merginos namuose Traksėdžiuose buvo rasta 10,5 litro naminės degtinės – dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. O Šilutėje, Tilžės g., sustabdžius 43 metų šilutiškio vairuojamą „Audi 80“ buvo rasta cigarečių su Rusijos Federacijos banderolėmis.

Pareigūnai taip pat tikrino ir Šilutės mieste važinėjančius taksi automobilius. Vieno iš jų salone rastas butelis, kuriame buvo apie 200 g skaidraus skysčio, turinčio naminei degtinei būdingą kvapą. Dėl rasto alkoholio policijoje pradėta administracinė teisena.

Baigiantis savaitei, penktadienį, pareigūnai vykdė sustiprintą eismo kontrolę – buvo tikrinamas transporto priemonių vairuotojų blaivumas, vairuotojų ir keleivių saugos diržų naudojimas, stebima, kaip kelyje elgiasi pėstieji. Akcijos metu keliuose dirbantys pareigūnai patikrino daugiau nei pusketvirto šimto transporto priemonių. Sustabdyti 2 neblaivūs vairuotojai, 1 vairuotojas, neapsidraudęs privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, ir 1 vairuotojas, nesilaikęs kelio ženklų. Penktadienį tikrinant automobilius ir jų vairuotojus draudžiamų prekių gabenimo atvejų nebuvo užfiksuota.

Vykdant prevencines priemones taip pat nustatyti ir du nelegalaus darbo atvejai. Vieno ūkininko Macikų kaime sodyboje rasti besidarbuojantys 41-erių moteris ir 20-ies jaunuolis, kurių darbo santykiai ūkyje nebuvo įforminti jokiais dokumentais.