Pareigūnai tikrino kaip laikomasi saugumo ant Kuršių marių ledo taisyklių

 

prevencija kursiu_mariu_ledas2Pastarosiomis dienomis orai šalyje gerokai atšalo, todėl susidarė palankios sąlygos ledo dangai ant vandens telkinių storėti. Paskutiniais duomenimis, ledo storis daug kur siekia 15–20 cm, o tai reiškia, kad ant ledo lipti yra saugu.

Kauno marias dengiantis ledas taip pat tvirtas, jo storis svyruoja apie 12–17 cm.

Kuršių mariose ties Ventės ragu ledo dangos storis siekia 14 cm, ties Juodkrante ir Nida – 7–9 cm. Tačiau dėl mariose esančių properšų lipti ant ledo nesaugu.|
Tauragės AVPK Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Neringos užkardos pareigūnais sausio 27 d. ant Kuršių marių ledo laivu ,,Christina“ vykdė prevencinę priemonę. Tokios priemonės tikslas – kontroliuoti kaip gyventojai laikosi Šilutės rajono savivaldybės nustatytų saugumo ant paviršinių vandens telkinių ledo taisyklių.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas asmenų, kurie yra ant ledo galimai apsvaigę nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų medžiagų, vartoja alkoholinius gėrimus, kitas svaiginimosi priemones, važiuoja motorizuotomis transporto priemonėmis, išskyrus žvejų verslininkų žuvininkystės darbus atliekančias transporto priemones, kontrolei.
Tikrinimo metu nustatyta, kad dauguma žvejų apie Šilutės savivaldybės patvirtintas taisykles dėl saugaus elgesio ant ledo net nežinojo. Patikrinti žvejai, kurie vykdo mėgėjišką ar verslinę žvejybą, jokių pažeidimų nerasta. Nustatyti 2 administraciniai nusižengimai, kai vyrai važiavo Kuršių marių ledu motorizuotomis transporto priemonėmis – keturračiu ir sniego rogėmis. Dėl šių pažeidimų pradėtos administracinių nusižengimų teisenos.

Policijos pareigūnai primena, kad Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino Saugaus elgesio savivaldybės paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisykles ir prašo atkreipti dėmesį į: taisyklių III skyriuje nustatytus saugaus elgesio ant ledo reikalavimus:

8. Asmenys ant ledo turi elgtis taip, kad nesukeltų pavojaus sau ir kitiems.
9. Ant užšalusių vandens telkinių draudžiama:
9.1. lipti, vaikščioti, čiuožinėti ir žvejoti kai ledas plonesnis kaip 7 cm, o ant Kuršių marių ir upių – kai ledas plonesnis kaip 12 cm, taip pat, kai ledas turi sniego priemaišų, nėra skaidrus, atlydžio metu;
9.2. važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis, išskyrus žvejų verslininkų žuvininkystės darbus atliekančioms transporto priemonėms ir organizuojant renginius (turint renginio organizavimui išduotą leidimą);
9.3. gręžti daug ekečių arti viena kitos, būriuotis vienoje vietoje, kai ledas plonesnis kaip 30 cm;
9.4. gadinti ar sunaikinti prie nusileidimo ant ledo vietos esančius informacinius stendus;
9.5. nepilnamečiams asmenims lipti ir būti ant ledo be suaugusiojo priežiūros;
9.6. būti ant ledo apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, vartoti alkoholinius gėrimus, kitas svaiginimosi priemones;
9.7. būti vandens telkiniuose ant ledo, kai dėl ledo būklės kyla pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai, susidarius plonai ledo dangai ar Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prie Aplinkos ministerijos paskelbus apie ledo būklę, kuri gali kelti pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai;
9.8. rengti masinius renginius, čiuožyklas, kai ledo storis mažesnis negu 30 cm, ledas turi sniego priemaišų, nėra skaidrus, atlydžio metu.
9.9. vestis ant ledo šunis ir kitus gyvūnus;
10. Čiuožyklą eksploatuojantis ar renginius ant užšalusių vandens telkinių organizuojantis asmuo privalo užtikrinti žmonių saugumą. Jei ledo storis ar jo struktūra kelia pavojų žmogaus gyvybei, čiuožyklos eksploatacija ar ant ledo organizuojami renginiai turi būti sustabdyti.

Pasitikrinkite prieš lipant ant ledo ar jis saugus. Tvirtas ledas yra melsvo (dažniausiai jis yra pats stipriausias ir saugiausias) arba žalsvo atspalvio. Silpniausias ir pavojingiausias ledas yra pakrantėje, ežero ar tvenkinio viduryje, bei vietose, kur įteka ir išteka upeliukai ar šaltiniai.

Būkite atsargūs ir pasirūpinkite savo saugumu.