Pareigūnė įspėjo apie internetinio sukčiavimo būdus

Grabupių bibliotekoje įvyko kaimo bendruomenės susitikimas su Tauragės AVPK Šilutės r. policijos komisariato bendruomenės pareigūne Jurgita Kaktiene. Ji pasakojo gyventojams apie populiariame socialiniame tinkle plintančius naujus sukčiavimo būdus.

Žmonės gauna pranešimus per „Messenger“ programėlę, kad yra užfiksuoti vaizdo kamera. Norint pamatyti užfiksuotą vaizdą reikia užsiregistruoti. Atsiunčiamoje registracijos formoje prašoma pateikti vardą, pavardę ir banko kortelės duomenis. Tai padarius sukčiai nuo kortelės nuskaičiuoja ir pasisavina įvairias pinigų sumas.

Pareigūnė priminė, kad reikia visada būti budriems saugant savo turtą ir atidiems kaimynystėje. Saugių kaimynysčių naudojamos nusikaltimų prevencijos priemonės sumažina nusikaltėlių galimybes įvykdyti nusikaltimą. J. Kaktienė įspėjo, kad negalima sudaryti  jokių sandorių su nepažįstamais asmenimis, nežinomomis įmonėmis ar įstaigomis. Atlikti finansines operacijas galima tik visiškai įsitikinus, kad tai saugu.

Gyventojai uždavė pareigūnei klausimus jiems aktualiomis temomis, vyko aktyvi diskusija. Pareigūnė išdalino gyventojams atšvaitus, kad jie būtų saugūs tamsiuoju paros metu ir paprašė nukentėjus nuo sukčių apie tai pranešti interneto svetainėje www.epolicija.lt arba telefonu 112.