Paroda, alsuojanti kalėdinio stebuklo laukimu

Laukiant gražiausių žiemos švenčių, šv. Kalėdų, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialas pasipuošė kraštietės tautodailininkės Kristinos Stasės Mažukaitienės karpinių paroda „Žiemos pasaka“. Gruodžio 3 dieną paroda pristatyta naumiestiškiams ir miestelio svečiams. Menininkės pasveikinti susirinko gausus būrys meno gerbėjų, giminaičių ir bičiulių.

Pristatydama parodą autorė prisiminė, kad dar besimokant Žemaičių Naumiesčio vidurinėje mokykloje piešimo mokytoja pastebėjo jos gebėjimą gražiai piešti ir nuolat skatino tai daryti.  Karpyti pradėjo dar vaikystėje, bet baigusi mokyklą Kristina pasirinko medikės profesiją ir šioje srityje dirba iki šiol. Karpymas visada buvo šalia. Anot tautodailininkės, karpymas yra jos didžiausias hobis, relaksacija. Pasinerdama į mėgstamą užsiėmimą, ji randa ramybę, atsipalaidavimą, užmiršta laiką ir viską aplinkui. Kiekviena jos sukurta snaigė – unikali, žadanti stebuklo išsipildymą. Tai lyg ploniausi nėriniai, tiksliai užpildyti eglutėmis, šakelėmis, angelais, voveraitėmis, paukšteliais.

K. S. Mažukaitienė nuo 1988 m. pradėjo dalyvauti parodose Lietuvoje ir užsienyje. 1990 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nare, 2014 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. 1989 m. jos karpytos snaigės pateko į Pasaulio popieriaus karpinių parodą, surengtą Vilniuje. 2008-aisiais ji surengė pirmąją autorinę parodą. Dabar autorinių parodų surengta daugybė. Jos darbai pasklidę ne tik po visą Lietuvą, bet pasiekė ir Ameriką, Didžiąją Britaniją, Prancūziją, net tolimąją Australiją.

Karpytojos vizitinė kortelė – snaigė. 2013 m. išleido autorinę karpinių knygą „Snaigių fantazija – iškirpkite ir Jūs“, kurioje sudėti snaigių pavyzdžiai su autorės praktiniais patarimais norintiems išmokti snaigių karpymo meno. Karpymo paslaptimis kūrėja dalinasi ir vesdama edukacinius užsiėmimus vaikams bei suaugusiems.

Pristačius parodą išmėginti karpymo meną turėjo galimybę visi norintys, nes Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje tautodailininkė K. S. Mažukaitienė vedė edukaciją.

Kraštietės paroda „Žiemos pasaka“ lankytojus džiugins iki Trijų Karalių.