Paroda apie Mažąją Lietuvą – „Dingęs kraštas“

paroda apie mazaja lietuvaKlaipėdos „Akropolyje”, prie knygyno „Pegasas“, vykstančioje parodoje iki rugpjūčio 31 dienos pristatomi fotografo Virgilijaus Jankausko darbai, kuriuose užfiksuoti Karaliaučiaus krašto vaizdai iš vietų, kur kažkada buvo daugelį metų atskirtas nuo Lietuvos kraštas, geriau žinomas kaip Mažoji Lietuva.

Mažojoje Lietuvoje gyveno lietuviai, save vadinę lietuvininkais.

Ten gyveno pirmasis ir iki šių laikų garsiausias Lietuvos poetas Kristijonas Donelaitis…

Parodą „Donelaitis“ fotografas liepos mėnesį eksponavo Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje. Tąkart bandyta rasti Kristijono Donelaičio pėdsakus Mažojoje Lietuvoje praėjus trims šimtams metų nuo jo gimimo.

Dar 2013 metų pavasarį, kai „saulelė vėl atkopdama budino svietą“, fotografas Virgilijus Jankauskas apkeliavo visas vietas, kur gimė, gyveno, mokėsi ir dirbo K. Donelaitis. Parodoje buvo pristatyta 12 spalvingų, grafiškų fotografijų, skirtų poeto Kristijono Donelaičio 300 gimimo metinėms paminėti.

Parodoje „Dingęs kraštas“ fotografas dar kartą lankosi istoriniame krašte ir ne tik artimiau su juo susipažįsta, bet ir bando atrasti jį iš naujo. Fotografijose užfiksuoti vaizdai sukelia iki tol nepatirtą jausmą, kuris sako, kad čia kažkada buvo didingas kraštas su: pilimis, dvarais, bažnyčiomis, mokyklomis, tiltais ir piliakalniais…

Deja, didybė jau liko praeityje, dabar visi pastatai ir statiniai virtę griuvėsiais.

Istoriją fotografijose įamžinantis menininkas griuvėsiuose ieškojo grožio, dabar jau išnykusio miesto istoriją menančių liekanų, kurių nesugebėjo įveikti laikas.

Ši paroda suteiks galimybę susipažinti su buvusia Mažąja Lietuva – Karaliaučiaus kraštu bei fotografijose pamatyti, kas liko iš anuomet didingo krašto.

Parodos „Dingęs kraštas“ nuotraukos ČIA.