Parodė, kokį butą netoli Švėkšnos siūlo pabėgėlių šeimai

VoniaNors teigiama, kad Lietuvos provincija labiau laukia pabėgėlių nei miestai, panašu, kad rajonai galbūt tik apsimeta tai darą. Portalas lrytas.lt aplankė Klaipėdos rajone esantį būstą, kurį rajono savivaldybė pažadėjo pabėgėliams. Vaizdas nuliūdino. Buto dėl atokios vietos ir prastos būklės jau atsisakė kelios lietuvių šeimos, o dar šiemet Lietuvą pasieksiantiems pabėgėliams tvarkyti buto neskubama. Be to, vietos gyventojai bruzda – kodėl butas siūlomas pabėgėliams, kai jo penkerius metus laukė du nepilnamečius sūnus auginanti jų kaimynė.

Apšepęs, nudriskęs, reikalingas remonto, toli nuo miesto ir darbų. Tokį butą Klaipėdos rajonas ketina pasiūlyti nuo karo bėgantiems sirams. Tiesa, žada jį paremontuoti.

Skurdžiuose namuose apsigyventi norėtų ir penkerius metus socialinio būsto laukianti judrėniškė Rima Vištartaitė. Ar moters svajonė išsipildys? Ar trijų kambarių butas atiteks pabėgėliams? Klaipėdos rajono savivaldybė neskuba spręsti.

Buto pliusas – nekiauras stogas

Priešpiet Judrėnų miestelis ramus. Gyvybės įneša gatve į valgyklą žingsniuojantys Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Vaikai su visais sveikinasi – tai miestelyje įprasta.

Tiesiai priešais mokyklą – dviejų aukštų, keturių butų sovietmečiu statytas namas. Matosi, kad name gyvena sporto mėgėjų – sode mėtosi futbolo ir krepšinio kamuoliai, prie stulpo pritvirtinta nušiurusi medinė krepšinio lenta su metaliniu lanku.

„Dvi daugiavaikės šeimos ir mokytoja“, – trijų butų gyventojus apibūdino Judrėnų seniūno padėjėja Juzefa Bružienė. Išsitraukusi raktus, ji atvėrė ketvirtojo buto – vienintelio rajone laisvo socialinio būsto – duris.

Mažas prieškambaris vedė į tris kambarius – virtuvę bei du gyvenamuosius – ir vonią su tualetu. „Gerą butą turim, aišku, remontas reikalingas“, – sakė seniūno padėjėja.

Virtuvė, matyti, neseniai patvarkyta. Sienos ir lubos baltos, šalia pečiaus įrengta kriauklė, pro langus matyti ūkinis pastatas ir sodas.

Didžiajame kambaryje anksčiau gyveno vaikai. Ant atplyšusių tapetų dar likę vaikų piešiniai, durys papuoštos gėlių ornamentais.


Daugiau apie tai skaitykite Sigitos Purytės straipsnyje „Parodė, kokį butą Klaipėdos rajone siūlo pabėgėlių šeimai“.