Parodoje – meninės kalvystės ir fotografijos sintezė

kalvystes ir foto paroda bibliotekoje autoriai IMG 10960Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje eksponuojama jungtinė meninės kalvystės ir fotografijos paroda „Pasaulis mūsų akimis“.

Tai pirmoji šilutiškių kalvių Romo Šalčiaus ir Manto Kuzminskio bei  fotografės Ingos Šalčiūtės – Kuzminskienės kūrinių ekspozicija.

Prakalbinti geležį bei suprasti jos prigimtį išmoksta ne visi, tačiau kalviams Romui ir Mantui pavyko susidraugauti su geležimi bei priversti ją paklusti savo rankoms. Pristatydami parodą menininkai papasakojo, kaip jiems pavyksta suvaldyti tokias galingas stichijas kaip oras, vanduo, ugnis ir metalas bei savo meistriškumu ir aistra šiam darbui išgauti metalo grožį. Anot jų, šios keturios stichijos valdo juos ir leidžia pajusti metalo plastiškumą, šilumą bei lengvumą. Romo ir Manto sukurti metalo darbai ne visada atitinka pradinį galutinio rezultato matymą, sugalvota idėja darbo eigoje dažnai keičiasi bei tampa atradimu jiems patiems.

Į parodos atidarymą atėję šilutiškiai grožėjosi kalvių sukurtais meniškais metalo gaminiais. Romo darbai atspindi etnines, tradicines šio amato ypatybes, jo darbuose dominuoja lietuvių liaudies motyvai ir ornamentai. Jaunojo kalvio Manto darbai – tai metalo ir medžio dermė bei netradicinis požiūris į šį amatą. Drąsiai dirbdami, plėtodami inovacijas, Romas ir Mantas stengiasi, kad jų darbai džiugintų akį, būtų funkcionalūs ir praktiški aplinkoje.

Ingos nespalvoti fotografijos darbai atskleidžia šiuolaikinės moters grožį, paslaptingumą ir jaunystę. Autorė akcentavo, kad šios parodos  modeliai yra šilutiškės moterys. Jų akyse švysčioja sielos ir natūralios prigimties atspindžiai, lūpose paslėpti nutylėjimai ir neištarti žodžiai, o kūno kalboje – įgimtas subtilumas ir elegancija.

Meninės kalvystės ir fotografijos parodą „Pasaulis mūsų akimis“ galima aplankyti iki rugsėjo 13 dienos.