Parodos pristatymas ir literatūriniai pusryčiai Švėkšnos bibliotekoje

 

67523671 632657457238648_9161984348465922048_nAr esat kada panirę po vandeniu? Turbūt jautėte, kaip vanduo švelniai apglėbia jūsų kūną ir atveria naują pasaulį, su įstabiomis spalvomis, formomis ir nepatirtais pojūčiais. Menininkui Sergej Vasiljev povandenis pasaulis tapo įkvėpimo šaltiniu. Jis fotografuoja ir tapo vaizdus iš povandeninės erdvės. „Švelnus prisilietimas“ – taip vadinosi jo asmeninė tapybos paroda, atidaryta Švėkšnos bibliotekoje, miestelio šventės rytą.

Atėjusiųjų akys galėjo išvysti spalvinguosius koralų rifus, įvairius vandenų gyventojus ir net undinėlės grožio plaukikę. S. Vasiljev dažniausiai nardo raudonoje jūroje, tad šie vaizdiniai „pagauti“ joje.

Menininkas išduoda ir savo kūrybinio proceso subtilybes – pirmiausiai jis nufotografuoja atrastus povandeninius laimikius, o vėliau juos nutapo. Paveikslo tapymas reikalauja daug kruopščių pastangų ir gali trukti kelis mėnesius ar net daugiau. Visgi, šiam menininkui tiek nardymas, tiek tapymas yra malonus procesas, pagrįstas įkvėpimu ir leidžiantis užmiršti laiko tėkmę.

Povandeninių paveikslų erdvėje plaukiojo ir poezija. Ją skaitė Uršulė Toleikytė – klinikinės psichologijos magistrė, šiuo metu gyvenanti Vilniuje, bet savo šaknimis tvirtai įaugusi į Švėkšnos žemę. Poezija jai yra būdas kurti ryšį su savimi ir aplinkiniu pasauliu. Prisiminimų atgarsiai, susižavėjimo potyriai, vaikų žaismingumas, atradimų akimirkos kasdienybėje – visa tai galima apčiuopti Uršulės Toleikytės kūryboje.

Bibliotekininkė Danutė Litvinienė džiaugėsi paveikslų ir poezijos skleidžiamu polėkiu ir sveikino kūrėjus. Apibendrinus, galima teigti, jog šventinis rytas Švėkšnos miestelio bibliotekoje apsilankiusius žmones nuplukdė į plačius kūrybinius vandenis ir, tikėkime, jog šis pasiplaukiojimas dar tęsis kiekvieno tekančiam gyvenime.