Parsigabenti mirusią dukrą padėjo geradariai

geradariaia„Šilutės naujienos“ jau rašė, kad Kintų seniūnijos Stankiškių kaime gyvenančią daugiavaikę Probergų šeimą ištiko netikėta ir skaudi nelaimė – Anglijoje mirė vyriausia šeimos dukra Daiva Piečiūtė.

Stankiškiečiai skausmo valandą neliko vieniši, parsigabenti dukters palaikus jiems padėjo daugybė jų nelaimei neabejingų žmonių. 

Pasklidus žiniai apie skaudžią nelaimę, seniūnijos vadovai ir bendruomenės atstovai kreipėsi į spaudą prašydami paviešinti Daivos mamos Zitos Probergienės sąskaitą, nes daugiavaikė šeima neturi lėšų, reikalingų parsigabenti iš užsienio mirusios dukters palaikus.

Kintų seniūnas Antanas Kližentis sakė šįkart vėl įsitikinęs, kad ir Pamaryje, ir visoje Lietuvoje gyvena daugybė plačias širdis turinčių žmonių. Nemažai Probergų šeimą paremti norinčių kraštiečių skambino į seniūniją ir tikslinosi šeimos situaciją, Z.Probergienės sąskaitos numerį.

Aukas rinko ir stankiškiečiai, ir kintiškiai, neliko abejingi ir į užsienį išvykę kraštiečiai, kurie įvykius gimtinėje stebi viešojoje erdvėje – sulaukta ir jų susidomėjimo.

„Akivaizdu, kad reikiama suma bus suaukota“, – sakė seniūnas.

D.Piečiūtės palaikai į namus pargabenti penktadienį, o sekmadienį amžinojo poilsio ji atgulė Šilutės kapinėse.

Daivai išvykus į užsienį, jos mama Z.Probergienė buvo paskirta laikinąja penkių nepilnamečių dukters vaikų globėja. Dabar ji taps nuolatine anūkų globėja. Šeimoje dar gyvena 7 pačių Probergų vaikai. Iš viso šeima užaugino 17 vaikų.

Į laidotuves iš užsienio sugrįžo visi išvažiavę šios šeimos vaikai. Mama jau bijo juos išleisti uždarbiauti.