Partrenkto paukščio gyvybę gelbėjo vairuotojas ir policininkai

policininikai gelbsti peledaSekmadienio naktį kelyje Šilutė – Klaipėda, miškingoje vietoje, vairuotojas neliko abejingas pastebėjęs ant važiuojamosios dalies gulintį bejėgį paukštį. Vyras nepaliko sužaloto paukščio likimo valiai.

Į apuoko ar pelėdos jauniklį panašus paukštis kruvinu snapu gulėjo ant asfalto ir vos krutino sparnus. Pro šalį važiavęs vyras, pastebėjęs ant kelio „aukštyn kojom gulintį plunksnų gniužulą”, sustojo pasižiūrėti, ar dar galima jam kuo nors padėti.

Greičiausiai kito automobilio partrenktas sparnuotis visiškai atsidavė jį gelbėjusio žmogaus globai ir nesipriešino imamas į rankas. Žmogaus rūpesčio nesulaukęs jauniklis veikiausiai būtų nugaišęs arba pervažiuotas jo nepastebėjusio vairuotojo automobiliu.

Tamsiu paros metu su sužalotu paukščiu rankose stovintis vyras neturėjo kur kreiptis. Vargu ar naktį pavyktų rasti nemiegantį gyvūnų globėją ar savo darbo vietoje esantį gamtos apsaugos inspektorių.

Sutikęs patruliuojančius Šilutės policijos komisariato pareigūnus, pagalbos jis kreipėsi į juos. Išgirdę nelaimėlio istoriją, pareigūnai paėmė sužeistą paukštį ir parsivežė į policijos komisariatą.

Ryte policininkai susisiekė su Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inpekcijos pareigūnais. Pastarieji neilgai trukus atskubėjo į Šilutės policijos komisariatą pasirūpinti sunkią naktį išgyvenusiu sparnuočiu.