Parvykdami į Lietuvą tikrinkite, ar neturite draudžiamų produktų

Padažnėjus kelionių į užsienį, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad saugantis gyvūnų užkrečiamųjų ligų, draudžiama iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungos (ES) teritoriją įvežti mėsos ar pieno produktų ir gaminių.

Todėl sienos kirtimo punktuose, Vilniaus tarptautiniame oro uoste, visų į Lietuvą iš trečiųjų šalių atvykstančiųjų bagažą tikrina Muitinės pareigūnai, o sienos kirtimo taškuose, kuriuose nėra Muitinės ir VMVT postų, – Valstybės sienos apsaugos pareigūnai.

Visi atvykstantys turėtų prisiminti, kad nesilaikant reikalavimų, draudžiami maisto produktai bus konfiskuoti ir sunaikinti, o keliautojams gali grėsti ir administracinė atsakomybė. Bagažą tikrina muitinės pareigūnai, o VMVT pareigūnams pateikiami jau konfiskuoti draudžiami įsivežti maisto produktai, kurie vėliau utilizuojami.

Nuo šių metų pradžios iš keliautojų jau konfiskuota ir perduota sunaikinti beveik 600 kg maisto produktų. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet konfiskuota 12 proc. daugiau produktų.

„Dažniausiai konfiskuojami mėsos gaminiai: lašiniai, dešros; pieno produktai: varškė, grietinė, sviestas, sūriai. Per Vilniaus oro uostą daugiausiai įvežami negyvūninės kilmės maisto produktai, maisto papildai.

Kontrolė vyksta kasdien, net 10 proc. lėktuvų, iš visų atskrendančių į Lietuvą, turi krovinių, kurie pateikiami veterinarinei kontrolei. Kasdien konfiskuojama nuo kelių iki kelių dešimčių kilogramų draudžiamų įvežti produktų“, – sakė VMVT Pasienio kontrolės skyriaus vedėjas Vaidotas Kiudulas.

Siekiant išvengti gyvūnų užkrečiamųjų ligų, ypač afrikinio kiaulių maro, sukėlėjų patekimo, į ES iš trečiųjų šalių draudžiama asmeniniame bagaže įvežti: mėsą ir jos produktus; pieną ir jo produktus; gyvūnų augintinių ėdalą, kurio sudėtyje yra mėsos ir / ar pieno produktų; kitus gyvūninius produktus, netinkamus vartoti žmonių maistui (bitininkystėje naudojamus gyvūninius produktus (bičių vašką, bičių pikį) ir kt.).
Išimtis taikoma asmeninėms reikmėms įvežant iki 10 kg mėsos, pieno ar jų produktų iš Farerų salų, Grenlandijos.