Pas partnerius Slavske užstrigo mūsų 470 tūkst. eurų

savivaldybe 2Šilutės r. savivaldybė jau prieš metus yra baigusi bendrą vandentvarkos projektą, kurį įgyvendino kartu su Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Slavsko rajonu ir Šilalės savivaldybe.

Pagal projektą Juknaičių ir Pajūrio gyvenviečių nuotekų valymo įrenginius pastačiusios Šilutės ir Šilalės savivaldybės dabar laukia stipriai vėluojančių partnerių iš Slavsko, kad jie užbaigtų bendrame projekte suplanuotus darbus – paleistų eksploatuoti Slavsko miesto nuotekų valymo įrenginius.

Pasak Šilutės savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio ir administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, Šilutės savivaldybė negali atgauti 470 tūkst. eurų, kuriuos investavo į įgyvendinamą projektą, nes mūsų Savivaldybei tuos pinigus turi pervesti projekto teikėjas – Slavsko savivaldybė.

Spalio 25 dieną savivaldybės vadovai V.Laurinaitis, S.Šeputis bei už minėto tarptautinio projekto įgyvendinimą atsakingas Savivaldybės Plėtros ir planavimo skyriaus vyr. specialistas Romualdas Ambrulaitis lankėsi Slavsko rajone išsiaiškinti, kada atgaus į projektą investuotas lėšas.

Šilutiškius Slavske nustebino netikėti pokyčiai: visi administracijos vadovai – pakeisti. „Nėra nei vieno, su kuriuo prieš metus derinome projekto veiklas ir finansavimo sąlygas“ – stebėjosi S.Šeputis.

Todėl Šilutės savivaldybės delegacijos atstovams teko Slavsko valdžią informuoti apie įgyvendinamo tarptautinio projekto sąlygas ir principus.

Sužinota, kad Slavsko valymo įrengimai baigti statyti prieš mėnesį, tačiau dar nepradėti eksploatuoti. Slavsko savivaldybės specialistai paprašė Šilutės atstovų padėti surašyti baigiamuosius projekto dokumentus, kad galėtų atsiskaityti su projekto administratoriumi – Varšuvos projektų bendrove.

Pasak mero V.Laurinaičio, ES paramos tarptautinis projektas, kuriame dalyvauta kartu su Slavsko savivaldybe, taps rekordiniu pagal įgyvendinimo trukmę. Paraiškos pateiktos dar 2012 metais, projekto įgyvendinimas prasidėjo 2013 metais ir iki šiol nėra baigtas. Tiek daug uždelsta tik dėl to, kad Slavsko partneriai neturi patirties tokioje veikloje. Slavsko administracijoje – tokia didelė kaita, kad net nebeaišku, kiek vadovų ir specialistų per tą laiką pasikeitė.

Šilutės savivaldybė prieš metus atsiskaitė su rangovu, kuris pastatė Juknaičių nuotekų valymo įrenginius. Dabar Savivaldybė norėtų investuoti į Vydūno gimnazijos sporto salės statybas. Šiam objektui baigti trūksta 914 tūkst. Eur.

Savivaldybės vadovai netiki, kad 2017 metais Valstybės investicinių projektų fondas paskirs trūkstamą sumą. Todėl tie 470 tūkst. Eur, nusėdę Slavske, būtų labai reikalingi Vydūno gimnazijos sporto salei tvarkyti.