Pas Vilniaus medikus nepateko, nes nevažiavo autobusas…

autobusu parkasNė vienam iš mūsų nepatinka, kai griūna planai, juo labiau jei tai nutinka dėl kitų kaltės. Ir jau visai ne kas, kuomet sunkiai sirgdamas negali nuvažiuoti į paskirtą gydytojo konsultaciją, nors ji tau būtina po operacijos.

Taip nutiko šilutiškei, kuri nuvažiuoti pas sostinės Santariškių medikus negalėjo vien todėl, kad tąnakt neatvyko naktį į Vilnių turėjęs važiuoti Šilutės autobusų parko autobusas.

Autobusų parko direktorius sutiko, kad keleivės pretenzijos pagrįstos ir atsiprašė jos, o skaitytojams plačiau paaiškino įmonės situaciją.

Naktį blaškėsi tarp autobusų parko ir stoties

Neseniai operaciją ištvėrusiai šilutiškei Vilniaus medikų konsultacijos būtinos. Tokiai konsultacijai užsiregistravusi iš anksto į sostinę ji susiruošė naktį į pirmadienį 2.30 val. iš Šilutės išvažiuoti turinčiu autobusu.
Redakcijai moteris guodėsi, jog atvykusi į stotį autobuso nurodytu laiku nesulaukė. Laukė dar 15 minučių, tada aiškintis, ar jis iš viso važiuos, iš stoties nuskubėjo į patį autobusų parką. Rado atidarytus vartus, bet žmonių, žinoma, nebuvo. Išvažiuojančių autobusų – taip pat.

Vėl atgal į stotį, tada – dar kartą į parką – toks moters ir ją atlydėjusio jos vyro blaškymasis, net beldimasis į autobusų parko administracijos pastato šviečiančius langus iš karto rezultatų nedavė. Iš antro karto iš pastato pavyko „išprašyti“, anot jos, užsimiegojusį sargą, kuris „nuramino“, kad 4 val. į Vilnių važiuos kitas autobusas.

Deja, moteriai jis netiko, nes šiuo autobusu ji nebūtų spėjusi į klinikas atvykti nurodytu laiku.

Taigi būtina gydytojo apžiūra „nuplaukė“. Moteriai ir dar vienam keleiviui naktį teko grįžti namo.

Kitą dieną aiškintis situacijos ji išskubėjo pas Autobusų parko direktorių Artūrą Stonkų, bet ir pas jį nepateko – jo nebuvo. „Radau buhalterę, išsakiau pretenzijas, bet ji net neatsiprašė. Direktoriaus telefono nedavė, pasiūlė jam parašyti elektroninį laišką“, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo pasipiktinusi moteris. Beje, laišką ji parašė.

Redakcijoje ji stebėjosi, kad Autobusų parko darbuotojai nepasivargino niekaip įspėti naktinių keleivių. „Juk bent galėjo kokį lapelį stotyje pakabinti, kad nebus autobuso. Bent nebūtų reikėję naktį visą valandą blaškytis, tikintis sulaukti autobuso“, – sakė šilutiškė.

Anot jos, gal jau verta svarstyti, kam iš viso Šilutėje reikalinga autobusų stotis, gal keleiviams patikimiau būtų važinėti iš uostamiesčio?

Tokios mintys jai kilo pasikalbėjus su drauge. „Ji ruošiasi keliauti į Romą. Bet po to, kai taip nutiko man, draugė svarsto, kad irgi gali būti, jog laiku nepasieks oro uosto, tada ir tolimą kelionę prarastų. Tad galbūt jai reikėtų į Vilnių važiuoti iš Klaipėdos?“ – kalbėjo šilutiškė.

Įspėti turėjo mechanikas

Autobusų parko direktoriui A.Stonkui pastaruosius keletą mėnesių teko ne kartą aiškintis parko darbu nepatenkintiems keleiviams. Bet iki šiol gauti skundai buvo dėl vietinės reikšmės maršrutų. Problemos dėl tokio tolimo maršruto, anot A.Stonkaus, kyla ypač retai.

Tąkart autobusas išties tiesiog neišvažiavo į reisą, nes išvakarėse sugrįžęs iš sostinės jis sugedo, o pakeisti jo nebuvo kuo, – toks yra situacijos paaiškinimas trumpai.

Direktorius parašė atsakymą į elektroninį laišką apviltai keleivei, paaiškino situaciją ir jos atsiprašė.

Pasak A.Stonkaus, perspėti keleivius apie neišvažiuosiančius autobusus stengiamasi kiekvieną kartą: dieną tai padaro kasininkės, naktį tai padaryti prašoma ištisą parą budinčių mechanikų.

Tai ypač aktualu naktimis, kuomet persukami laikrodžiai – vis dar atsiranda laike pasiklydusių piliečių. Tada neretai žmonės net pakviečiami tą valandą praleisti Autobusų parko administracijos pastate, nes naktį stotis užrakinama.

Pirmadienio budėjęs Romualdas Miklovis tikina nuėjęs perspėti Vilniaus maršruto keleivių: stotyje rado autobuso į Vilnių laukusį vaikinuką. Jo paklausęs, ar nėra daugiau keleivių, išgirdo, jog nėra, tada vėl nuėjęs į autobusų parką.

Kai moteris su vyru atvyko iš paskos, jis ir juos informavo, kad šio autobuso nebus, o kitas išvažiuos 4.30 val.

Ar kuris nors iš šių žmonių sako ne visai tiesą, ar jie tiesiog prasilenkė kelyje į stotį, belieka tik spėlioti.

Kolektyvas stengiasi, bet būna visko

Pasak A.Stonkaus, tokie atvejai, kai autobusai į reisą neišvažiuoja, yra labai reti, dažniau pasitaiko, kad jie sugenda pakeliui. Deja, pakeisti kitu galima ne visus autobusus, mat kiekvienos maršrutų kategorijos autobusiams yra nustatyti skirtingi reikalavimai. Kai sugedo Vilniaus maršruto autobusas, kito, tinkamo tolimai kelionei, parke nebuvo.

Vargu ar galima stebėtis, kad nugyventu technikos parku ir nemokamais atlyginimais garsėjančiame Šilutės autobusų parke genda autobusai, nes genda net nauja technika. Pasak direktoriaus, visame pasaulyje vadovaujamasi praktika, kad jei dėl įvairių priežasčių neįvyksta 3 proc. numatytų maršrutų, tai dar yra geras rezultatas.

Šilutės autobusų parko statistika rodo, kad čia į tolimuosius maršrutus neišvyksta arba pakeliui sugenda apie 1 proc. autobusų. Bet, pasak A.Stonkaus, tai nėra pasiteisinimas prieš keleivius, nes kiekvienas keleivis savo planus sieja su kelione autobusu.

„Visas kolektyvas stengiamės, kad tokių atvejų nebūtų, bet visiškai jų išvengti nepavyksta, ir priežasčių yra įvairių. Pavyzdžiui, šiandien 9 vairuotojai serga“, – skėsteli rankomis A.Stonkus.

Dar šiemet pirks naujų autobusų

Tikėkime, kad tiems geriems norams pasitarnaus ir keli nauji autobusai, kuriuos įmonė ketina nusipirkti per artimiausią ketvirtį. O viso per šiuos metus planuojama įsigyti  8 įvairaus dydžio autobusus – ir mažesnius, ir bent vieną turistinį, tinkamą ir kelionėms po visą Lietuvą, ir į užsienį. Tokį, kuriame bus WC, TV, kondicionieriai, miegamosios sėdynės.

Direktorius neneigia, kad įmonės situaciją labai pablogino tas laikas, kai ji kelerius metus neatgavo savo uždirbtų pinigų – Savivaldybės skola buvo priartėjusi prie milijono litų. Tada iš darbo išėjo ir nemažai gerų darbuotojų, o nauji į jų vietą neatėjo. Darbuotojų trūkumas jaučiamas ir dabar, bet džiaugiamasi, kad jau ateina keletas naujų vairuotojų.

Autobusų parko vadovo nuomone, reikėtų darbuotojams ir atlyginimus kelti, bet kol kas džiaugiamasi tuo, kad nuo gruodžio mėnesio bent jau su visais atsiskaityta.