Pasakų rašytoja mažuosius saugiškius skatino kurti

saugose rasytoja kepenieneKlaipėdietė rašytoja Nijolė Kepenienė – poetė ir prozininkė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Nors yra parašiusi kelis romanus suaugusiesiems, bet save vadina vaikų rašytoja. Kuria eilėraščius, pasakas, apsakymus, apysakas. Randa laiko ir vertimams iš anglų į lietuvių kalbą, lieja akvareles, ėmėsi net iliustruoti savo knygas. Pelnytai gali pasidžiaugti solidžiu išleistų knygų bagažu ir premijomis už kūrybą.

Susitikimą su rašytoja organizavo Saugų vaikų darželio auklėtoja Irena Rimkuvienė.

I.Rimkuvienė susitikimą pradėjo primindama, kad pasakos labai svarbios lavinant vaiko kūrybinę saviraišką. Pasaka – tai slapčiausios, giluminės žinios apie žmogų, apie jį supantį pasaulį, apie tarpusavio santykius, apie dvasines ir dorovines vertybes.

Pasakos atėjo iš labai senų laikų ir yra lyg vaistai su gydomosiomis galiomis. Klausydamiesi pasakų vaikai išgyvena ištisą jausmų vaivorykštę: džiaugsmą, užuojautą, liūdesį, drąsą. Pasakos moko įveikti gyvenimo sunkumus, susikurti savąją svajonę, o susitapatinus su herojumi – suvokimo, kad norint nugalėti blogį ir pasiekti pergalę, reikia daug pastangų ir ištvermės.

„Pasakomis mes vaiką į gyvenimą įvedame ne pro duris, o per langus“, – priminė I.Rimkuvienė rašytojo Dž.Rodario mintį ir pakvietė savo ugdytinį šešiametį Grantą Kazlauską paskaityti jo sukurtą pasaką.

Rašytojos N.Kepenienės sukurtas smagias pasakėles mėgsta visi darželio ugdytiniai. Mažieji smalsiais žvilgsniais varstė viešnią. Rašytoja papasakojo apie pasakų knygučių atsiradimo istorijas, o nuoširdumas, žaismingumas, jaunatviškumas dvelkiantis ne tik iš jos knygelių, bet ir iš pačios autorės, užbūrė vaikus ir su jais buvusius suaugusiuosius.

Rašytoja atviravo, kad jai pačiai mieliausia knygelė „Džiovintas debesėlis“, iliustruota dukros Šarūnės piešiniais. Paskaičiusi kelias pasakėles apie Girgždulį, vaikams pasiūlė pažaisti kūrybinį žaidimą – sukurti pasaką ir ketureilį. Rašytoja žavėjo gebėjimu pavykusiuose vaikų kūrybiniuose bandymuose įžvelgti genialumą, o nepavykusius – tiesiog paversti juoku.

Vaikus vaišino saldainiais, linkėjo toliau kurti, piešti iliustracijas bei svajoti, savo autorinę knygelę dovanojo Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos pirmokams.