Kasdien keliolika žmonių šluoja tą pačią gatvę – toks vaizdelis piktina Traksėdžių gyventojus.
Redakcijai skambinę traksėdiškiai išsakė savo nuomonę dėl „darbininkų“, kurie verčiami kasdien mojuoti šluotomis gyvenvientės centre.
„Kiek galima šluoti tą pačią gatvę? Kokia nauda iš tokio darbo?“ – telefonu klausė trasėdiškė. Moteris sakė išsakanti ne tik savo, bet ir kaimynų nuomonę.
Traksėdžių gyventojai stebisi, kad seniūnijos vadovai nesugalvoja naudingesnių darbų tiems, kuriuos privalo įdarbinti už gaunamas socialines pašalpas. Tuo tarpu gyvenvietėje tikrai yra ką tvarkyti: graudu žiūrėti, kokie šiukšlini visi aplinkiniai miškeliai, dar graudesnis vaizdas gyvenvietės centre esančiame viešajame tualete.
„Šitiek bedarbių turime, o esame taip apsileidę“, – piktinosi traksėdiškė.
Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus tokiai nuomonei pritarė. Tačiau realiai pradėti tvarkyti gyvenvietę, anot jo, iki šiol trukdė šalčiai.
„Dabar, orams atšilus, už pašalpas dirbantys žmonės jau tvarkys Traksėdžių miškelius, gyvenvientės centre, prie garažų, esantį kalną, Pušyno ir Melioracijos gatvių sankryžoje esančias kapines“, – žadėjo seniūnas.
Pasak R.Steponkaus, darbų būtų galima rasti daugiau, tačiau ne visur galima siųsti už pašalpas dirbančius žmones, mat kai kuriems darbams atlikti reikia specialaus pasiruošimo ir net licencijų. Dirbti benzininiais pjūklais šie žmonės negali, į bokštelį medžių genėti jų irgi nepasodinsi. Jiems galima skirti tik pačius paprasčiausius, nekvalifikuotus darbus.
R.Steponkus tikrai nėra pirmas seniūnas, kuris akcentuoja, kad seniūnijoms priskirta pareiga įdarbinti pašalpininkus yra nemenkas išbandymas. Už pašalpas dirbančių žmonių yra labai daug, ir kasdien rasti darbo 150-200 žmonių nėra paprasta. Vieną rekordinę dieną, pasak R.Steponkaus, dirbti atėjo net 300 žmonių, toks darbo jėgos kiekis ne padeda, o trukdo, nes ne visi dirba noriai.
„Koks darbininkas yra 40-metis vyras, kuris ir šiltuoju metų laiku registruojasi Darbo biržoje, nors turi šiandien bene paklausiausią – statybininko profesiją? Juk jei jis būtų darbštus ir atsakingas, Darbo biržoje „išmaldos“ nelauktų, dirbtų įmonėje,“ – mąsto seniūnas.
Už pašalpas dirbančius žmones, kurie viską atlieka sąžiningai, galima suskaičiuoti ant pirštų, jų tėra gal 2-3 procentai.
Rašyti atsakymą