Pašarų gamybos, transporto ir dalinimo technika „Strautmann“ – jau Šilutėje

TECHNIKA 1Jau aštuonerius metus Šilutėje veikia žemės ūkio technikos prekybos įmonė UAB „Eksporto gama“. Ši įmonė mūsų krašto ūkininkams iš Švedijos ir kitų Skandinavijos šalių veža naudotą kokybišką žemės ūkio techniką ir padargus, rūpinasi reikalingomis detalėmis, techniniu aptarnavimu.

Prieš Naujuosius metus įmonės vadovai sukirto rankomis su populiarios Vokietijoje ir Vakarų Europoje pašarų gamybos, transporto ir dalinimo technikos firmos „Strautmann“ („Štrautman“) savininku ir vadovu Volfgangu Štrautmanu (Wolfgang Strautmann), ir UAB „Eksporto gama“ tapo minėtos firmos oficialiu atstovu Lietuvoje.

Dabar UAB „Eksporto gama“ – firmos „Strautmann“ atstovybės kieme Šilutėje, Šilo g. 5, jau stovi pora „Strautmann“ technikos pavyzdžių: pašarų rinktuvas priekaba ir mėšlo kratytuvas. Tikimasi, kad netrukus šiame kieme stovės visa mūsų ūkininkus dominanti „Strautmann“ technika.

Kriterijai – kokybė ir kaina

UAB „Eksporto gama“ vadovauja direktorius Ramūnas Masiliauskas, kuris rūpinasi įmonės administravimu bei finansiniais reikalais, ir komercijos direktorius Giedrius Gavėnis, kuris yra technikos žinovas, daugiau kaip 10 metų dirbęs mechanizatoriumi pas skandinavų ūkininkus su vakarietiška technika.

G.Gavėnis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad naudotos kokybiškos technikos užsienyje įsigyja aukcionuose. Renkantis ką pirkti ir pasiūlyti mūsų ūkininkams, lemia pagrindiniai kriterijai – kokybė ir kaina. UAB „Eksporto gama“ kelerius metus lydėjo verslo sėkmė, nes įmonė sugebėjo mūsų smulkiesiems ūkininkams ir sodiečiams atvežti daug įvairios technikos.

Pradedantiesiems smulkiesiems ūkininkams neįkandamos naujos technikos kainos. O naudota kokybiška ir, svarbiausia, gerai prižiūrėta technika puikiai gali tarnauti dar daug metų.

Pasak verslininkų, dabar jau būtų sunku suskaičiuoti, kiek per kelerius metus iš Skandinavijos yra atvežta frezų, šienapjovių, pašarų rinktuvų, trąšų purkštuvų bei barstytuvų, plūgų, kultivatorių. Sodiečiai ypač džiaugiasi švedų gamintomis malkų skaldyklėmis, sniego peiliais, grūdų traiškyklėmis bei žoliapjovėmis.

Pasak G.Gavėnio, skandinaviška naudota technika „Eksporto gamoje“ bus prekiaujama ir toliau, nors įmonė jau pradėjo įgyvendinti ambicingus planus ir su nauja „Strautmann“ technika.

Tiki galvijininkystės perspektyva

R.Masiliauskas pasakojo, kad „Eksporto gama“ bendradarbiauti su „Strautmann“ technikos gamintojais pradėjo neatsitiktinai. Manoma, kad mūsų krašte vis labiau bus vystoma gyvulininkystė, o minėta firma būtent ir specializuojasi tokių ūkių modernizavime.

„Strautmann“ technika gaminama jau 80 metų ir firmą valdo trečia šeimos karta. Jų sukurtoje ir praktikoje ištobulintoje technikoje yra unikalių technologinių sprendimų, kurie suteikia eksploatacijos pranašumų, palyginti su kitų gamintojų panašia technika.

UAB „Eksporto gama“ planuoja jau šiemet įsirengti „Strautmann“ technikos serviso dirbtuves bei techninio aptarnavimo punktą.

Pašarų rinktuvas bei mėšlo kratytuvas, kurie dabar stovi įmonės kieme, jau turi savo pirkėjus – juos įsigis ūkininkai, kurie dabar tvarko dokumentus ES paramai gauti. „Eksporto gama“ gali tarpininkauti ir dėl tokios dokumentacijos parengimo.

Kai mūsų krašte bus daugiau ūkininkų, įsigijusių „Strautmann“ technikos, bus organizuojamos ir lauko dienos, kurių metu bus akivaizdžiai parodoma, ką ši technika gali.