Pasaulinė durpių substratų gamybos lyderė „Klasmann-Deilmann“ plečiasi Lietuvoje

klasmann-deilmannVokietijos durpių substratų, biokuro ir biomasės gamybos kompanija „Klasmann-Deilmann“ skelbia apie 11 mln. eurų dydžio investiciją Klaipėdos apskrityje. „Klasmann-Deilmann“ fabrike Šilutėje planuojama plėsti gamybines patalpas, įrengti naujas modernias receptūrų, maišymo, sijojimo, pakavimo linijas ir tyrimų laboratoriją bei eksperimentinį šiltnamį.

Per artimiausius trejus metus kompanija planuoja sukurti mažiausiai 20 naujų darbo vietų, rašoma įmonės pranešime.

Pasak „Klasmann-Deilmann“ koncerno vadovo, Dr. Norberto Siebelso, sparčią įmonės plėtrą ir augančias investicijas Šilutėje lėmė konkurencinga verslo aplinka, šalyje esantys resursai ir išvystyta infrastruktūra.

„Lietuva yra vienas iš pagrindinių „Klasmann-Deilmann“ padalinių už Vokietijos ribų. Iš čia galime aptarnauti didelę dalį savo klientų visame pasaulyje. Pavyzdžiui, glaudžiai dirbame su Lietuvos vežėjais padengdami Europos rinkas, o neužšąlantis uostas aktualus dėl galimybės pristatyti gaminius jūra visus metus“, – pasakoja Dr. N. Siebelsas.

Plės mokslo ir tyrimų veiklą

Plėtros metu „Klasmann-Deilmann“ padalinyje Šilutėje, šiuo metu gaminančiame aukščiausios kokybės durpių substratų mišinius, ketinama ne tik įrengti naują aukštos klasės gamybos liniją, bet ir plėsti mokslo ir tyrimų veiklą. Bus įrengta gaminių testavimo laboratorija bei eksperimentinis šiltnamis. Ši veikla reikalauja išskirtinių kompetencijų, todėl planuojama glaudžiai bendradarbiauti su Aleksandro Stulginskio universitetu bei kitomis Lietuvos ugdymo įstaigomis. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas ir vidiniams darbuotojų mokymams.

„Klasmann-Deilmann“ yra pirmaujanti durpių substratų gamybos kompanija pasaulyje ir turi gamybos padalinius Europoje, Azijoje, JAV ir Pietų Amerikoje.

Nuo 10-ojo deš. Lietuvoje veikianti kompanija išsiskiria ilgalaikėmis investicijomis į durpių gavybos ir durpių produktų gamybos modernizaciją. 2010 m. kompanija investavo beveik 10 mln. eurų į vieno iš didžiausių ir tuo metu moderniausių substratų fabrikų Baltijos šalyse statybas.

„Klasmann-Deilmann“ Lietuvoje taip pat vykdo su atsinaujinančia energetika susijusia veiklą ir valdo maždaug 2 tūkst. ha ploto rotacinių augalų plantaciją. Kompanija Lietuvoje valdo penkias įmones: „Klasmann-Deilmann Šilutė“, „Klasmann-Deilmann Gedrimai“, „Klasmann-Deilmann Ežerėlis“, „Klasmann-Deilmann Laukėsa“ ir „Klasmann-Deilmann BioEnergy“.