Pasaulinę ligonių dieną – „Caritas“ lauknešėliai  sergantiems namuose 

Artumo, bendrystės ir atjautos siekianti Šilutės „Caritas“ organizacija neliko abejinga ir visam pasauliui vasario 11-ąją minint Pasaulinę ligonių dieną. Ši diena šiemet jau paminėta jubiliejinį – 30-ąjį kartą.

Lauknešėlius ligoniams suruošė ir juos namuose lankė „Caritas“ savanoriai.
Anot Šilutės „Caritas“ vadovės Nijolės Stankienės, jei ne geri žmonės, ne jų nuoširdūs linkėjimai, dovanos ar aukos, vargu, ar galėtume šiandien džiaugtis ir gerais darbais.

Šilutiškiai džiaugiasi, kad jau ketvirtus metus Šilutės „Caritas“ vadovaujanti N. Stankienė neapleidžia tradicijos ir visus tuos metus sėkmingai suburia savanorius ir kitus geros valios vietinius gyventojus. Visi kartu jie maloniomis dovanėlėmis parodo dėmesį vargstantiesiems, vienišiems, ligos pakirstiems šilutiškiams.

Minėdami Pasaulinę ligonių dieną ir atsiliepdami į ją paskelbusio Popiežiaus Jono Pauliaus II raginimą atjausti sergančiuosius bei burti krikščionišką pasaulį, pasimelsti už ligonius, Šilutės „Caritas“ savanoriai aplankė sergančius šilutiškius namuose.

„Mūsų tikslas – ne lauknešėliai, kuriais, žinoma, pradžiuginome aplankytus žmones, bet artumas, dėmesys, kurie pirmiausia ir gydo sergantįjį, įtvirtina laukimo prasmę“, – sakė N. Stankienė.
Anot „Caritas“ vadovės, šiemet kaip ir ankstesniais metais, norėjosi aplankyti ligonius senelių namuose, ligoninėje, tačiau dėl saugumo reikalavimų teko apriboti šiuos siekius. Tad šiemet pasirinkti ir aplankyti ligoniai namuose, iš anksto suderinus tai su jais ar jų artimaisiais.

„Caritas“ savanoriai buvo suruošę lauknešėlius su vaisiais, saldumynais ir vaistažolėmis, kurios padės pastiprinti ligoniams sveikatą. N. Stankienė dėkoja šilutiškiams Daivai Žebelienei, kuri prisidėjo prie suruoštų dovanų saldumynais, bei Edvardui Jurjonui, prisidėjusiam sveikatinančiomis žolelėmis arbatai.

„Vienišumas ir liga yra glaudžiai susiję. O tai, kad mes parodome vienišiems žmonėms dėmesį – ne tik mūsų, bet ir visų kitų, prisidedančių aukomis, darbas“, – sakė N. Stankienė. Apsilankydami namuose savanoriai ne tik įteikė simbolines suruoštas dovanas, bet ir pabendravo su ligoniais, taip praskaidrino jų kasdienybę.

Pasaulinė ligonių diena paminėta ir Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje. Klebonas Remigijus Saunorius laikė mišias ne tik už ligonius, bet ir jų globėjus, slaugytojus, socialinius darbuotojus, gydytojus, artimuosius. Po mišių dvasiškiai aplankė keletą ligonių namuose.