Pasaulinė Žemės diena Juknaičiuose

juknaiciai zemes diena gitarosJuknaičių pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai.

Šie renginiai mokykloje vyksta kasmet vienoje iš kultūrinių – pažintinių veiklos dienų ir vienija įvairias sritis: etnokultūrą, ekologiją, informacines technologijas ir mokomuosius dalykus. Šiemet renginių tema buvo „Žemė mūsų rankose. Vanduo“.

6-10 klasių berniukai su technologijų mokytoju Romaldu Useliu mokyklos teritorijoje iškėlė inkilus grįžtantiems paukščiams.

Ikimokyklinukai kūrė eilėraščių albumą „Vandenys ir vaikystės skoniai“, o pirmokai ir „Auksarankių“ būrelio nariai – kompoziciją „Žuvys tinkle“. Vyresnieji kūrė improvizaciją „Vandeny ir prie vandens“, piešė plakatą „Lietuvos upių tinklas“, ruošė pateiktis „Lietuvos upių tarša“ bei „Švariausios Lietuvos upės“.

Informacinius lankstinukus temomis „Vanduo – alternatyvusis energijos šaltinis“, „Potvyniai ir atoslūgiai“ kūrė devintokai, o septintokai atliko tyrimą „Juknaičių seniūnijos vandens telkinių užterštumas“.

Dienos darbų apibendrinimas prasidėjo filmo demonstravimu apie vandens užterštumo problemas Lietuvoje, o baigėsi aštuntokų paruoštos žuvienės skanavimu.

Gera buvo klausytis gitaristų būrelio sukurtos dainos apie vandens galią, folkloro ansamblio narių pasakojimų šišioniškių tarme apie žuvis, žvejų tikėjimus. Drąsiai ir įdomiai kiekvienos klasės atstovai pasakojo apie nuveiktus darbus, skirtus Motinai Žemei ir jos vandenims.