Pasaulinei gyvūnijos dienai – fotokonkursas

katenKiekvienas namuose auginantis gyvūną žino, kad anksčiau ar vėliau jis tampa geriausiu, ištikimiausiu ir labiausiai mūsų pasiilgstančiu draugu. Nesvarbu – tai šuo, katinas, jūrų kiaulytė ar žuvytės.

Artėjant Pasaulinei gyvūnijos dienai, kuri minima spalio 4 dieną, „Šilutės naujienų“ redakcija nutarė surengti fotokonkursą „Mano augintinis“.  Kviečiame siųsti savo augintinių nuotraukas ir bandyti laimėti rėmėjų įsteigtus prizus!

Nuotraukas su prierašu „Mano augintinis“ siųskite el. paštu silutesnaujienos@gmail.com iki spalio 4 d. Nugalėtojus paskelbsime spalio 5 d., penktadieniniame „Šilutės naujienų“ numeryje. Vienas dalyvis gali atsiųsti daugiausiai 3 nuotraukas.

Už fotografijas pakviesime balsuoti „Šilutės naujienų“ feisbuko puslapyje. Internautai turės galimybę išrinkti jiems labiausiai patinkančią nuotrauką spausdami „Patinka“ ir komentuodami. Daugiausia „Patinka“ paspaudimų sulaukusiai fotografijai atiteks publikos numylėtinio prizas, kurį įsteigė UAB „Šilutės vandenys“.
suo
Originaliausiai nufotografuoti savo augintinį kviečia Šilutės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kolektyvas. Labiausiai jiems patikusios nuotraukos autoriui VMVT skirs savo dovaną.

Nuotraukas vertins ir „Šilutės naujienų“ redakcijos kolektyvas. Savo favoritui padovanosime leidyklos „Terra publica“ knygą „100 gražiausių Lietuvos vietovių“.

Dar vienam dalyviui skirsime  3 mėnesių laikraščio prenumertą.

Nuolatinė mūsų fotokonkursų rėmėja UAB „Šarūno reklama“ vienam konkurso dalyviai padovanos puodelį su konkurse dalyvavusia nuotrauka.

Pasaulinę gyvūnų dieną švenčiamos šv. Pranciškaus varduvės. Krikščionys laiko šv. Pranciškų gyvūnų globėju, todėl ši diena buvo paskelbta ir Pasauline gyvūnijos diena. Lietuvoje ši diena įtraukta į minėtinų dienų sąrašą. Jos metu skatinama susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą, gyvūnų teises ir priežiūrą miestuose.

Šv. Pranciškus gyveno 1182-1205 m. Italijoje, Asyžiuje. Jaunystėje buvo palaidūnas, tačiau vėliau, papuolęs į nelaisvę Asyžiaus pilietiniame kare su Perudža, atsivertė į tikėjimą, gyveno atsiskyręs oloje. Atstatė tris Asyžiaus bažnyčias, per visą Italiją skaitė pamaldas, buvo nuvykęs net į Artimuosius Rytus ir mėgino įkalbėti priimti tikėjimą Egipto sultoną.