Pasaulio šilutiškiai neužmiršta Šilutės

krastiete Lidija ZigmantienePernai įspūdingai surengtos pirmosios pasaulio šilutiškių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti….“ dalyviai laiškais, dovanomis ar kitokios pagarbos ženklais nuolat lankosi savo kraštiečių ambasadoje – F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Išeivė iš Šilutės, žinoma poetė ir pripažinta grafikė Aldona Gustas, šiuo metu gyvenanti Berlyne (Vokietija), atsiuntė bibliotekai šūsnį savo rankraščių, senųjų šeimos nuotraukų ir savo ranka užrašytų prisiminimų.

Šiemet gimimo 80-metį švenčianti kraštietė laiške bibliotekai rašo: „Garbingiausioje vietoje savo name pasikabinau Šilutės rajono mero Virgilijaus Pozingio padėką“. Rajono mero padėka A.Gustas pareikšta už viešajai bibliotekai padovanotą įspūdingą autorinių grafikos darbų kolekciją ir išleistų jos knygų bibliotekėlę.

Newporte (JAV) gyvenanti išeivė iš Šilutės Lidija Mikužytė – Zigmantienė atsiuntė dovaną – 55 JAV dolerius, kurių paskirtį taip nusako: „Panaudokite savo reikmėms“.

L.Zigmantienės dovanotas lėšas bibliotekininkai planuoja panaudoti vienam iš tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ nominantų prizų įsteigti.

Žinomas Vokietijos aktorius, buvęs šilutiškis Thomas Kylau, šiuo metu gyvenantis Miunchene (Vokietija), savo atvirlaiškyje rašo: „Prisimenu puikų savo kūrybos vakarą Jūsų bibliotekoje“. Jis priduria, kad vėl planuoja dalyvauti Tomo Mano muziejaus Nidoje rengiamuose literatūros klasikų H.Zudermano ir T.Mano kūrybos skaitymuose, o tuo pačiu apsilankyti „savo Šilutėje“.

Šilutės nepamiršta ir ką tik savo gimimo 80-metį bei auksines vestuves atšventęs garsus pirmųjų Šilutės rajoninių dainų švenčių chorvedys ir buvusių Šilutės kultūros namų choro vadovas bei dirigentas Raimundas Utakies. Jo dovana Šilutės miestui yra F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Knygos muziejaus elektroninėse laikmenose saugoma puiki senųjų Šilutės vaizdų ir pokario miesto žmonių nuotraukų kolekcija.

Dalis svetur gyvenančių krašto literatūrologų, prozaikų, poetų, knygų iliustruotojų jau yra pakviesti dalyvauti spalio 11-12 dienomis pamaryje  vyksiančiuose tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ susitikimuose.

Laukiama svečių iš Karaliaučiaus, Latvijos, Rusijos ir Vokietijos.