Pasibuvimas su poezija, tapyba, fotografija ir muzika

 kuryba bibliotekoje IMG 2762Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko popietė „Dialogas tarp meno ir poezijos“, kurioje savo kūrybą pristatė menininkai iš Kauno: poetas, tapytojas ir juvelyras, Lietuvos dalininkų sąjungos narys Gvidas Latakas, fotomenininkas Petras Vaičiulis bei bardas Vincas Bundza. Kartu atvykęs Vilkijos Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus muziejininkas, medžio drožėjas – skulptorius Arūnas Sniečkus dūdmaišio melodija pradėjo renginį.

Tapytojas, juvelyras bei poetas G.Latakas, kilęs iš Telšių, pasakojo apie savo kūrybos parodą „Riterio sapnas“, kurioje eksponuojami tapybos bei mažosios plastikos darbai. G.Latakas sakė niekada nesiekęs būti madingas, jam svarbiau -atskleisti save, ieškant savojo “aš„ protėvių tradicijose, mitologijoje ar dabarties mene.

Svečias atskleidė ir savo poetiškąjį amplua skaitydamas eiles iš naujausios savo poezijos knygos „Lokenos“.

Iš Skuodo kilęs P.Vaičiulis yra aktyvus, ieškantis fotomenininkas, jo tikslas – užfiksuoti tai, kas gražu ir parodyti kitiems. Jis pasakojo fotografijų parodos „Šviesos link“ nuotraukų atsiradimo istorijas bei prasmę. Jo fotografijose užfiksuota ne tik kasdienybė, kurią ne visada pastebime, bet ir santykis su aplinka, gamtos detalėmis, žmonėmis.

G.Latakas apie šią parodą rašo: „Jo darbuose pagrindinis veikėjas – Šviesa. Tos fotografijos – mažos novelės, nutykojimai, laukiant tinkamo apšvietimo, šešėlio, žmogaus, šviesos. Parodos lankytojams siūloma neskubant žiūrėti šias fotografijas, nes „reiktų kiekvienoje jų atsekti autoriaus pastebėjimą, pastebėti sugebėjimą sutirštinti šviesą“.

Susirinkusius poezijos, meno, fotografijos ir muzikos mėgėjus užbūrė kauniečio bardo V.Bundzos lyriškos dainos, atliktos lietuvių bendrine kalba ir žemaičių tarme.

G.Latako ir P.Vaičiulio darbų parodą galite pamatyti Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje visą balandį.