Pasieniečiai gelbėjo žmones sugedusioje ir ant seklumos užplaukusioje jachtoje

Jachta Kuršių mariose. / Asociatyvi Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Sekmadienį Pakrančių apsaugos pasieniečių greitaeigio katerio „Boomeranger“ įgula skubėjo į pagalbą pramogautojams. Sugedus varikliui jų jachta, kurioje buvo ir mažametė, Kuršių mariose užplaukė ant seklumos.

Popietę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pakrančių apsaugos rinktinės Neringos užkardos pasieniečiai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose, prie Ventės rago, pagalbos prašo jachta plaukę keturi Lietuvos piliečiai. Tarp jų buvo ir mažametė.

Į įvykio vietą nedelsiant išplaukė Pakrančių apsaugos rinktinės greitaeigis kateris „Boomeranger“ . Pasieniečių ekipažas nelaimės ištiktą jachtą  aptiko apie 100 metrų nuo kranto. Paaiškėjo, kad kapitonas ir pramogautojai pagalbos pasiprašė, kai sugedo jachtos variklis ir ji užplaukė ant seklumos.

Įvertinę aplinkybes pasieniečiai savo kateriu „Boomeranger“ jachtą, kurioje buvo sunerimę 25-erių kapitonas, 22-ejų bei 48-erių moterys bei 2-ejų metukų mergaitė, nutempė nuo seklumos ir nubuksyravo į krantą. Žmonės buvo išlaipinti Uostadvaryje.

Įvykio metu jachtoje buvę asmenys nenukentėjo, medikų jiems pagalbos neprireikė.