Pasieniečiai kinologai įsteigė gyvūnų globos klubą „Draugo letena”

draugo letenaKinologijos vystymu besirūpinančių Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų iniciatyva įsteigtas gyvūnų globos klubas “Draugo letena”.

Klubo, veikiančio kaip asociacija, nariai sieks tinkamai pasirūpinti sienos apsaugos ir kitose specialiosiose tarnybose atitarnavusiais keturkojais, suteikti pagalba juos gydant, išlaikant ir dresuojant. Taip pat ketinama plėtoti domėjimąsi tarnybinių šunų priežiūros ypatumais, dresūra, propaguoti mėgėjišką ir sportinę veiklą su gyvūnais kaip aktyvų laisvalaikį.

Klubo nariai nusiteikę nepamiršti ir gamtos – norima ugdyti taurų požiūrį į šią aplinką, mokyti saugoti laukinę fauną, tausoti ir ją gausinti.

„Draugo letena“ taip pat ketina su gyvūnais dalyvauti mėgėjiškose ir sportinėse varžybose, šventėse, sąskrydžiuose, kitose programose, prisidėti prie tokių renginių organizavimo ir užsiimti kita veikla.

Klubo valdybos pirmininku išrinktas VSAT kinologinės veiklos vadovas Žydrūnas Karčiauskas, kuris yra Sienos kontrolės organizavimo valdybos Sienos stebėjimo skyriaus vyriausiasis specialistas.