Pasieniečiai Rusnėje paminėjo profesinę šventę

PASIENIECIAI RUSNE__2Antradienį Pagėgių pasienio rinktinės pasieniečiai minėjo savo profesinę šventę – Pasieniečių dieną. Rinktinės pareigūnai, tarnautojai ir darbuotojai šiam renginiui pasirinko Rusnės salą.

Pasveikinti pareigūnų jų profesinės šventės proga atvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Renatas Požėla, Šilutės savivaldybės atstovai, Šilutės policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Marius Mulskis, Klaipėdos teritorinės muitinės ir Panemunės kelio posto vadovai. Dalyvavo ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė bei rusniškis buvęs pasienietis Algimantas Čėsna. PASIENIECIAI RUSNE__3

Minėjimas prasidėjo Tautiška giesme, kurią sugiedojo „Dainų dainelės“ ir „Laumės juostos“ konkursų dalyvė Milda Jašinskaitė – Jasevičienė. Su profesine švente pasieniečius pasveikino tarnybos vadas, renginio metu pristatytas naujas kolektyvo narys, Nerijus Gasparavičius. Jis nuo liepos 1 d. pradėjo eiti Specialiosios paskirties skyriaus komandos viršininko pareigas. Jam VSAT vadas R. Požėla įteikė odinį portfelį.

Kolektyvui nuoširdžius sveikinimus skyrė Pagėgių pasienio rinktinės vadas Rimantas Timinskis. Kaip ir kasmet, už nepriekaištingą tarnybą, principingumą ir iniciatyvumą, profesionalumą VSAT ir rinktinės vadovai įteikė pareigūnams apdovanojimus ir padėkas. Iš viso tądien VSAT ir rinktinės vadų apdovanojimais ir padėkomis buvo paskatinti 77 pareigūnai ir darbuotojai.

Sveikinimus vainikavo M. Jašinskaitės – Jasevičienės ir Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos moksleivės Paulinos koncertas. Vėliau susirinkusieji pakviesti į Pasieniečių dienos proga Rusnėje atidarytą parodą “Pasieniečių kasdienybė ir švenčių kaleidoskopas”.

Šventės dalviai plaukiojo pasieniečių greitaeigiu kateriu. Plaukiantys tokiu laivu didžiausiu greičiu iš Rusnės į Nidą galėtų nuplaukti mažiau nei per pusvalandį.

Nėra buvę tokio pasieniečių renginio, kuriame dalyviai nebūtų pavaišinti. Tad ir šį kartą visi šventės dalyviai stojo į eilutę prie lauko virdulio, kur virėjai kiekvienam krovė po didžiulę porciją žirnių košės ir pylė garuojančią arbatą.