Pasieniečiai sulaikė šilutiškius, vogusius valčių variklius

Pagėgių pasieniečių saugyklose atsidūrė dešimtis, įtariama, vogtų valčių variklių. / VSAT nuotr.Pagėgių pasieniečiai sulaikė dešimt vandens transporto priemonių variklių, kurie, įtariama, yra vogti Skandinavijos šalyse. Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo įtarimai pareikšti trims Šilutės miesto ir rajono gyventojams.

Penktadienio naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės operatyvininkai kartu su policijos pareigūnais Tauragėje sulaikė mikroautobusą „Mercedes Benz“. Jį vairavo 23-ejų Šilutės gyventojas.

Automobilyje pareigūnai rado septynis vandens transporto priemonių variklius. Jų įsigijimo dokumentų šilutiškis neturėjo. Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Automobilis ir varikliai saugomi Pagėgių rinktinėje. Vairuotoją pasieniečiai buvo dviem parom uždarę į areštinę. Pareiškus įtarimus dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo jis vėliau buvo paleistas.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą Pagėgių rinktinės operatyvininkai, Ikiteisminio tyrimo skyriaus bei Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai penktadienį atliko kratą Šilutės savivaldybės Uostadvario kaime. Pas ten gyvenantį 29-erių vyrą buvo rastos ir paimtos dvi valtys su pakabinamais varikliais bei dar trys vandens transporto priemonių pakabinami varikliai. Uostadvario gyventojas nebuvo sulaikytas, tik apklaustas.

0002-i7s0t7187950003-ijsttv18793

Šeštadienį Pagėgių rinktinės pasieniečiai atliko kratą ir 36-erių  Šilutės savivaldybės Juknaičių kaimo gyventojo bute. Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo VSAT pareigūnai įtarimus pareiškė ir pačiam juknaitiškiui, ir metais vyresnei jo sutuoktinei. Jie dviem parom buvo uždaryti į areštinę. Vėliau pareiškus įtarimus pora buvo paleista.

Beje, juknaitiškių bute VSAT pareigūnai rado ir paėmė apie 10 litrų skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą. Sulaikyti daiktai saugomi Vileikių užkardoje.

Įtariama, kad visi pakabinami valčių varikliai yra atgabenti į Lietuvą pavogus juos Skandinavijos šalyse.