Pasienyje su Rusija sulaikytas Nemunu atplukdytas rūkalų krovinys ir keturi įtariamieji

Pagėgių rinktinės  pasieniečiai krūmuose šalia upės rado 10 dėžių, iš viso 5 tūkst. pakelių, cigarečių „Saint George 7“ su Rusijos banderolėmis. / VSAT nuotr.Sieną su Rusija saugantys Pagėgių rinktinės pasieniečiai sulaikė Nemunu iš Kaliningrado srities atplukdytą rūkalų krovinį, keturis, įtariama, su šia kontrabanda susijusius Šilutės rajono gyventojus ir du jų automobilius.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai, naudodamiesi techninėmis universalios sienos stebėjimo sistemos priemonėmis, ties Pagėgių savivaldybės Bitėnų kaimu užfiksavo sienos pažeidimą.

Iš Rusijos gumine valtimi su pakabinamu varikliu atplaukęs asmuo dviem asmenims Lietuvos krante perdavė dėžes. Šie iš Rusijos atplukdytą krovinį  pradėjo krauti  į automobilį „Audi 100“.

Joje buvęs asmuo valtimi tuoj pat grįžo į Rusijos krantą. Tuo metu Lietuvos pusėje į šią vietą jau vyko netoliese patruliavę Bardinų pasieniečiai, jiems pagalbon suskubo rinktinės Specialiosios paskirties užkardos, Imuniteto bei Operatyvinės veiklos skyrių pareigūnai.

Automobilio „Audi 100“ vairuotojas  ir šalia buvęs asmuo, pastebėję atvykstančius pasieniečius ir supratę, kad su kroviniu pasprukti nepavyks, įvažiavo į krūmynus šalia Nemuno. Čia jie iš mašinos išmetė dėžes ir bandė pasišalinti, tačiau jau buvo vėlu. VSAT pareigūnai sulaikė ir automobilį „Audi 100“, ir 26-erių bei 28-erių Šilutės rajono gyventojus.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai krūmuose šalia upės rado 10 dėžių, iš viso 5 tūkst. pakelių, cigarečių „Saint George 7“ su Rusijos banderolėmis.

0003-io1mji18026Automobilio „Audi 100“  vairuotojas  ir šalia buvęs asmuo, pastebėję atvykstančius pasieniečius ir supratę, kad su kroviniu pasprukti nepavyks, įvažiavo į krūmynus šalia Nemuno. / VSAT nuotr.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę. Be to, Šilutės rajono gyventojai valstybės sienos apsaugos zonoje buvo be VSAT leidimų, todėl pasieniečiai už šį pažeidimą jiems pradėjo ir administracinių bylų teisenas.

Tirdami šį kontrabandos gabenimo atvejį, antradienį vakare Pagėgių savivaldybės Šerėtlaukio kaime VSAT pareigūnai sulaikė  automobilį  „Audi A6“ ir juo važiavusius dar du Šilutės rajono gyventojus, 22-ejų ir 24-erių.

Įtariama, kad jie gali būti susiję su per Nemuną atplukdytu cigarečių kroviniu. Šiedu vyrai irgi uždaryti į areštinę.

Cigaretės ir automobiliai saugomi Bardinų užkardoje.

Pastaraisiais metais sieną su Rusija saugančių VSAT užkardų ruožuose įdiegus universalias technines sienos kontrolės sistemas, dabar tokių bandymų per Nemuną iš Rusijos gabenti kontrabandą pasitaiko labai retai.

Šiuo metu per vadinamąją „žaliąją juostą“ (vietas, kur siena eina miškais, laukais, upėmis) į Lietuvą cigaretes dažniausiai bandoma gabenti iš Baltarusijos.