Pasienyje su Rusija žvejys aptiko 7 granatas ir dėžę šovinių

 

Untitled-1 copyPasienyje su Rusija žvejys aptiko 7-ias karo laikų granatas ir dėžę šovinių. Pasieniečiai saugojo šiuos pavojingus radinius, kol atvykę išminuotojai juos sunaikino vietoje.

Penktadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Plaškių pasienio užkardos pareigūnams paskambino žvejys. Jis pranešė, kad netoli Šilutės rajono Girininkų kaimo, Nemuno pakrantėje, pastebėjo į sprogmenis panašių daiktų ir aprūdijusių šovinių. Manoma, kad jie čia likę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Į nurodytą vietą prie Nemuno, kuriuo eina siena su Rusija, nuskubėję pasieniečiai apie radinius iškart informavo kompetentingas žinybas. Prie sprogmenų Plaškių pasieniečiai ir policijos pareigūnai organizavo įvykio vietos apsaugą.

Po dviejų valandų atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, jog žvejo radiniai yra nuo Antrojo pasaulinio karo užsilikusios 7 rankinės granatos ir dėžė 7,62 mm kalibro šovinių. Kariškiai, įvertinę aprūdijusių sprogmenų ir šaudmenų būklę kaip pavojingą, juos sunaikino vietoje.

Šiemet tai buvo jau ne pirmas atvejis, kai panašiomis aplinkybėmis pasieniečiams teko saugoti aptiktus karo laikų sprogmenis ir kviesti išminuotojus. Dažniausiai tokių pavojingų radinių aptinkama Lietuvos pasienyje su Rusija.