Pasimankštinę senjorai ir šviesesnę perspektyvą pamatė, ir sporto azartą pagavo

senjoru mankstos dainos23 mėnesius kelių dešimčių Šilutės rajono senjorų laikas ir mintys sukosi apie nemokamas mankštas „Atėnų“ sporto klube.

Stropiai lankę treniruotes, ketvirtadienį jie baigė projektą „Išlikime jauni ir žvalūs“ ir negailėjo padėkos žodžių trenerėms – gydomosios mankštos specialistei Irmai Morkūnienei ir kūno rengybos trenerei Jūratei Gricevičienei. Pabaigtuvių vakaro metu senjorai tryško gera nuotaika, sukosi pagal muzikos ritmus ratelyje, iš širdies traukė dainas ir dalijosi įspūdžiais, kad po mankštų ir senatvė, ir kasdienybė šviesesnės pasidarė.

Kai kurie, sportavimo azartą pagavę, nutarė nenutraukti treniruočių – nusipirko sporto klubo abonementus ir savo energija toliau džiugins treneres.

Akivaizdžiai pagerėjusi savijauta

„Atėnų“ treneriams džiaugtis yra dėl ko. Pasak jų, kiekvienas treniruotes lankęs senjoras – unikalus, su sava patirtimi, idėjomis. Todėl ir vyresniojo amžiaus atstovai, ir trenerės į mankštas keliaudavo kaip į šventę – su gera nuotaika, nusiteikę ir pabendrauti, ir kūną pamankštinti.

Galimybę pagerinti senjorų sveikatą suteikė projektas „Išlikime jauni ir žvalūs“, kurį parengę šio sporto centro vadovai jau antrus metus finansavimą gavo iš Savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo programos. Pats projektas šiame sporto klube vyksta trečius metus.senjoru manksta griceviciene

„Mankštos senjorams – tai viskas, kas reikalinga senam žmogui, kad jam būtų lengviau gyventi, kasdienius darbus atlikti.

Sportą pritaikėme kiekvienam asmeniškai: vieni turėjo kraujospūdžio problemų, kiti – sąnarių, tačiau nė vienas nesiskundė dėl fizinio krūvio – kaip tik mankšta pagerino savijautą“, – kartu su senjorais džiaugėsi „Atėnų“ vadovė J.Gricevičienė.

Trenerė pasakojo, kad vienas vyriškis ir po klubo sąnario operacijos į mankštas užsukdavo. Pradžioje beveik nevaldęs kojos, vėliau jau džiaugėsi gerėjančia sveikata.

Ne tik Šilutės rajono vyresnieji, bet ir pačios trenerės pastebėjo, kad mankštą pamilusių žmonių fizinė būklė pagerėjo. Pradėję nuo lengvų pratimų, vėliau ir papildomas priemones galėjo naudoti – kamuolius, gumas, gimnastikos lazdas. Kurie norėjo, net ir treniruoklius savo mankštai pažabodavo.

Optimistiškas žvilgsnis į senatvę

Paskelbus projekto „Išlikime jauni ir žvalūs“ pradžią, Šilutėje į mankštas užsirašė 45 senjorai nuo 55 iki 84 metų.

Nuolatos sportuoti ir iš miesto, ir iš seniūnijų skubėdavo apie 40 jų. Dažnai užsukdavo ir papildomų lankytojų – pavyzdžiui, į dvi paskutines treniruotes atėjo naujokai, norintys pajusti mankštų naudą.

„Visus norinčius priėmėme“, – susidomėjimu džiaugėsi trenerės.

Netilpę į vieną salę, senoliai išsiskirstė į vyresniųjų ir jaunesniųjų grupes. Tačiau amžius – ne riba, pastebėjo trenerės. Pavyzdžiui, 83 metų žmogus savo sveikatą apibūdino kaip visiškai gerą.

„Atrodo, kad kuo vyresnis žmogus, tuo sveikesnis“, – juokėsi sporto klubo vadovė, tuoj pasvarstydama, kad daug ką lemia jų optimizmas ir požiūris į senatvę.

Sportavo 3 kartos – seneliai, vaikai ir anūkai

Mankštas lankė netgi tokie, kurių jau 3 kartos sporto klube dienas leidžia – ir seneliai, ir vaikai, ir anūkai.

senjoru mankstu dainosIr kurioziškų situacijų pasitaikydavo, kai dėl treniruočių kasdieniai darbai likdavo nuošaly. Dukra juokdamasi pasakojo, kad mamai užsiminė, jog lapus kieme reikėtų sugrėbti, o ši net girdėti apie tai nenorėjo: juk negali, mat į treniruotę skuba!

„Pernai iki pat gegužės mėnesio kai kurie lankė užsiėmimus. Šįmet, manau, bus taip pat – mankštas pamėgę senjorai jau vakarėlio metu gyrėsi, kad nusipirko abonementus. Vieniems užtenka nemokamų treniruočių, kiti sako, kad pataupę iš pensijos pirks abonementus ir toliau tęs mankštas. Tiesiog džiugu, kad visi gebėjo pajusti sporto naudą“, – sėkme džiaugėsi J.Gricevičienė.

„Senjorai naudą pajuto, o kaip jaučiasi trenerės?“, – klausiame jų.

„Mums labai patinka dirbti su senjorais. Mat nėra jokios įtampos – niekas neskuba, visi geros nuotaikos. Kiekvienas užsiėmimas būdavo vis kitoks, nes visi jie – įdomūs, skirtingų profesijų, turintys daug patirties, įvairių minčių, idėjų. Ne veltui ir pačios vis keisdavomės grupėmis – norėjome abi jas pažinti, su kiekvienu pabendrauti“, – apibuse nauda pasidalina kūno rengybos specialistė.

Ketvirtadienio vakarą, užbaigus projektą, daugelis senjorų susirinko ačiū už mankštas pasakyti, dainomis treneres apdovanoti, už pagautą jaunystę padėkoti ir ratelyje kartu pašokti.