Pasirengti skaitmeninės televizijos erai padeda TEO

teo televizijaTransliavimo analoginiu signalu siųstuvai Lietuvoje bus išjungti kitų metų spalio 29 d., tačiau šilutiškiams dėl to baimintis nereikia.

„Pasirengti skaitmeninei televizijai paprasta – reikia tiesiog paskambinti ar užeiti į TEO“, – tvirtina Šilutės klientų aptarnavimo grupės inžinierė Aurelija Dyglienė.

Anot jos, gerai, kad žmonės apie skaitmeninę televiziją galvoja iš anksto. Žinia – analoginės televizijos išjungimui pasirinkta ne pati palankiausia data, kuomet įrengti skaitmeninę televiziją gali trukdyti ir nepalankūs orai.

Skaitmeninė televizija nuo analoginės antžeminės pirmiausia skiriasi tuo, jog pirmosios vaizdas ir garsas perduodamas naujesne technologija – skaitmeniniu signalu. Todėl ji kokybe žymiai lenkia analoginę televiziją.

Apie tai, kaip pasirengti analoginės televizijos išjungimui, ir kalbamės su didelę darbo patirtį turinčia didžiausios šalyje telekomunikacijų bendrovės TEO specialiste A.Dygliene:

– Ar dažnai tenka išgirsti klausimą, ko imtis, kad būtume tinkamai pasirengę pereiti prie skaitmeninės televizijos įdiegimo?

– Taip, gana dažnai. Žmones domina, ką reikia padaryti, nelaukiant, kol užges ekranai, ir kaip tai padaryti, neišleidžiant daugiau pinigų negu reikia.

– Koks Jūsų patarimas?

– Pirmiausia reikia įsivertinti asmeninius poreikius. Jeigu žmogus žiūri tik informacinę laidą per nacionalinį kanalą, jam pakanka paprasto televizoriaus su priedėliu.

Jeigu žiūrovui to nepakanka, bene geriausias pasirinkimas – mokama televizija, turinti didelį kokybiškų kanalų pasirinkimą. Šilutėje galima matyti nuo 30 iki 40 (priklauso nuo to, į kurią pusę nukreiptos antenos) televizijos „Skaitmeninė GALA“ kanalų, todėl ši televizija tenkina įvairių vartotojų lūkesčius.

„Skaitmeninė GALA“ yra televizija, kurios signalas transliuojamas eteriu ir priimamas įprasta lauko antena. Skaitmeninis signalas užtikrina geresnę vaizdo ir garso kokybę bei suteikia papildomų galimybių: galėsite pasirinkti kanalų transliacijos kalbą, naudotis programų gidu, slaptažodžiu riboti nepageidaujamų kanalų žiūrėjimą. Šią televizijos paslaugą paprasta įdiegti, o prireikus lengva perkelti į kitą vietą – sodybą, ar sodą.

– Ar planuojantiems užsisakyti „Skaitmeninę GALA“ reikia įsigyti priedėlį?

– Noriu pažymėti, kad nereikia pirkti nei naujo televizoriaus (tinka dabar naudojami), nei TV priedėlio. Televizijos priedėlis arba kanalų atkodavimo modulis nemokamai suteikiamas visam naudojimosi paslauga „Skaitmeninė GALA“ laikotarpiui.

– Skaitmeninės televizijos transliacijos kokybė labai priklauso nuo tinkamos antenos ir teisingo jos įrengimo. Kaip deramai pasirūpinti antena?

– Daugumai klientų tinka jų turima lauko antena. Vis dėlto norint užtikrinti televizijos „Skaitmeninė GALA“ vaizdo ir garso kokybę, rekomenduojama anteną įsigyti TEO klientų aptarnavimo skyriuose ar grupėse. Šilutės klientų aptarnavimo grupė įsikūrusi adresu:

Gudobelių g. 2, Šilutė. Mob.tel. 8 686 45159 arba 8 (441) 61010.

Televizijos „Skaitmeninė GALA“ klientams šiuo metu taikoma 30 proc. nuolaida antenai – ją galima įsigyti už 59,90 Lt.

– Ar dabar galima gauti nuolaidų, specialių pasiūlymų?

– Taip, dabar pasirašius sutartį 36 mėnesiams, galite gauti 250 Lt vertės „Akropolio“ dovanų čekį arba 6 mėnesius nemokamai žiūrėti skaitmeninę televiziją GALA.

Klientams, kuriems užtenka keliolikos kanalų, galime pasiūlyti skaitmeninę televiziją su paslauga „TV startas“. Su šia paslauga galima matyti 13 nemokamų kanalų. TV priedėlis paslaugos naudojimosi laikotarpiui suteikiamas nemokamai.

Turintiems nors vieną TEO paslaugą – internetą, balso telefoniją ar televiziją GALA – paslaugos „TV startas“ kaina – 7,90 Lt/mėn. Neturintiems TEO paslaugų „TV startas“ kaina mėnesiui – 10,90 Lt.

„Skaitmeninę GALĄ“ yra galimybė žiūrėti per 2 televizorius. Kiekvienam televizoriui reikia turėti po atskirą priedėlį – juos, kaip minėjau, TEO suteiks nemokamai paslaugos naudojimosi laikotarpiui. Už antrą televizorių reikės mokėti tik 6,90 Lt/mėn.

Įsigijus „Skaitmeninę GALĄ“ su įrangos komplektu PLIUS galima įsirašyti televizijos laidas ar filmus, o vėliau valdyti kaip įprastinį vaizdo įrašą. Taip pat yra galimybė žiūrėti nuotraukas, vaizdo failus.

– Ką TEO gali pasiūlyti išrankesniems vartotojams, kuriems neužtenka minėtų 40-ies kanalų?

– Išrankesniems vartotojams TEO turi televiziją „Interaktyvioji GALA“. Tačiau yra viena sąlyga: norint naudotis šia itin didelių galimybių televizija reikia turėti ZEBRA internetą.

Nei vienu, nei kitu atveju nebūtina pirkti ne tik priedėlių, bet ir naujo televizoriaus – skaitmeninei televizijai tinka dauguma dabar naudojamų.

Daugiau informacijos apie šias paslaugas galima gauti ir telefonu 1817 bei www.gala.lt