Pasirūpinkite vaiko sveikatos pažymėjimu

gydytoja-berniukui-tikrina-gerkle-65217177Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras primena, kad rugpjūčio mėnesį svarbu pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas nurodo, kad kiekvienais metais iki rugsėjo 15 dienos mokiniai turi pateikti mokyklai informaciją apie profilaktinio savo sveikatos patikrinimo rezultatus. Šie duomenys naudojami mokinių sveikatos stebėsenai ir analizei.

Dėl mokinio sveikatos pažymos reikia kreiptis į šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti nurodytu laiku. Tai, kad pažymą reikia pristatyti iki rugsėjo 15 dienos, nesuteikia galimybės patekti pas gydytoją be eilės. Svarbu atsiminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima.

Už tokią profilaktinę patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Rekomendacijose šeimos gydytojas nurodys, kokią fizinio lavinimo grupę vaikas galės lankyti: pagrindinę, parengiamąją ar specialiąją; ar vaikui ne per sunkus įprastas krūvis, ar jis per fizinio lavinimo pamokas gali daryti visus pratimus, pažymės, koks jo regėjimas, laikysena, polinkis alergijai ir kt.

Profilaktiniai tikrinimai ne tik padės laiku nustatyti ir gydyti negalavimus, bet suteiks puikią galimybę aptarti su savo šeimos gydytoju ligų prevencijos bei sveiko gyvenimo būdo ugdymo principus.

Pažyma apie mokinio sveikatos būklę turi būti pristatyta visuomenės sveikatos priežiūros specialistui mokykloje. Neturėdami informacijos apie vaiko sveikatą, mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistas negalės užtikrinti, kad ugdymo procese nebus pakenkta jo sveikatai.

Mokinio vaiko sveikatos pažymėjimas (forma Nr. 027-1/a) galioja metus.

Informavo Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.