Pasitinkant Naujuosius: ką kalba gimusieji Beždžionės metais?

bazdzione1 copyIšlydėdami Žaliosios medinės Ožkos metus, vidun įsileidžiame kitą viešnią – Ugninę Beždžionę. 2016-eji skirti būtent šiam gyvūnui – iš prigimties energingam ir judriam, daugelio pastebimam ir mylimam.

Ne paslaptis, kad beždžionė pasižymi išskirtiniais bruožais, dažnai priverčia visus šypsotis.

Panašiai yra ir su žmonėmis. Kinų horoskopas sako, jog gimusieji Beždžionės metas yra  nenuilstantys pasakotojai, išdaigininkai, nenustygstantys vietoje. Jiems būdinga gera vaizduotė, draugiškumas, intelektualumas ir gebėjimas juokauti. Bet Beždžionėms būdingas ir egoistiškumas, kaprizingumas, polinkis apgaudinėti. Tačiau gimusieji Beždžionės metais pasižymi talentais, todėl jiems patinka ir tinka kiekviena profesija. Beždžionė gali būti gera politikė (-as), kelionių vadovė (-as), rašytoja (-as), žurnalistė (-as) ar išskirtinio vakaro siela. Ar tai tiesa?

Naujiesiems stovint ant slenksčio, „Šilutės naujienos“ kalbino tris daugeliui gerai pažįstamus šilutiškius, gimusius Beždžionės metais. Tai – verslininkė, politikė Daiva Žebelienė, Šilutės rajono vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojas Arnoldas Milukas ir Šilutės kamerinio teatro aktorius Vygantas Paldauskas.

Gimusiųjų Beždžionės metais bruožai

Pagal kinų horoskopą, Beždžionė iš kiekvienos sunkios situacijos visuomet randa išeitį, mielai pagelbsti ir kitiems, bet tik ne iš didelės meilės. Beždžionė išmoninga, jai tiesiog patinka išbandyti savo proto galias, todėl ir pagalba retai būna ilgalaikė. Jei staiga šaus į galvą kokia mintis, Beždžionė lengva ranka numos į tuos, kuriais ji neseniai rūpinosi, ir tą padarys nebūtinai iš blogos valios ar egoizmo – susižavėjusi puikia idėja, ji lengvai pamiršta kitų jausmus bei poreikius.

Kadangi Beždžionė spinduliuoja gyvenimo džiaugsmu, aplinkiniai jai greit atleidžia visas lengvapėdiškas išdaigas. Be to, Beždžionė – gudrumo, pamaiviškumo ir apgavystės simbolis. Šio ženklo žmonės intelektualūs, mėgsta mokytis ir greitai mokosi, yra kantrūs, išradingi, originalūs, sugeba išspręsti problemas stebėtinai greitai. Jie puikiai dirba bet kurį darbą, reikalaujantį greito mąstymo ir veiksmų, vertina aktyvų gyvenimo tempą, aistrą. Tačiau neretai gali mesti pradėtą darbą nepabaigę.

Tai – labiausiai išlepinto charakterio ženklas. Gali susidaryti įspūdis, kad jie su visais sutaria, tačiau tai dažniausiai tėra jų pasirinkta bendravimo taktika. Neretai slepia tikrąsias mintis apie kitus žmones, pataikauja ir sugeba visus prajuokinti, yra diplomatiški, nemėgsta būti priklausomi.

MilukasBeždžionės ženklo moterys žavi aplinkinius šiluma ir gerumu, bijo, kad gali kam nors nepatikti.

Dailininko išskirtinis bruožas – vaizduotė

Gimęs taip pat Ugninės Beždžionės metais dailės mokytojas Arnoldas Milukas, dabar vadovaujantis Šilutės meno mokyklai, pripažino, jog vaizduotė – vienas svarbiausių jo asmenybės bruožų.

„Galbūt kitiems mano vaizduotė ne visada yra realistiška, tačiau svarbu, kad aš pats matau ir įsivaizduoju galutinius rezultatus“, – sakė pašnekovas. Jis neatmetė ir dar vieno Beždžionės metais gimusiesiems taikomo bruožo – polinkio juokauti.

„Ir priimu juoką, ir pats mėgstu pajuokauti. Tačiau visados stengiuosi tai daryti neįžeisdamas kitų. Jaučiu ribą ir niekad nejuokauju piktai“, – atviravo A.Milukas. Anot jo, ir tikros beždžionės juokauja be pykčio, tad šio ženklo atstovai taip pat negali turėti piktų užmačių.

Jei į viršų išlenda ženklui priskiriami kaprizai, jie būna nukreipiami tinkama linkme – vaizduotei ir darbų realizavimui.
A.Milukas pasakoriumi savęs nevadina, anaiptol, jis mieliau renkasi klausytojo poziciją bei mėgsta pabūti vienumoje su savo mintimis. Tačiau savybė, jog Beždžionės metais gimusieji nėra linkę ilgai užsibūti vienoje vietoje, – gryna tiesa.

„Ilgai būti vienoje vietoje nepavyksta, tiesiog ima darytis nuobodu. Matyt, dėl to ir namuose vienu metu darau kelis darbus, atlieku juos vis prišokdamas“, – sakė jis.

Verslininkė griauna peršamas savybesZEBELIENE

Verslininkė DaivaŽebelienė prisipažino, kad dauguma Beždžionės metais gimusiųjų bruožai nėra jai būdingi.

„Esu labiau linkusi juoktis, o ne juokauti, – sako verslininkė. – Taip pat nesu nei egoistiška, nei savimyla, juo labiau – kaprizinga ar meluojanti. Man tiesiog patinka padėti žmonėms, dalintis gerumu. Taip pat mėgstu pabaigti pradėtus darbus.“

Nesutiko pašnekovė ir su tuo, kad ji, kaip gimusieji Beždžionės metais, turėtų nenustygti vietoje, keisti veiklas. „Visą gyvenimą rūpinuosi tiek artimais, tiek kitais žmonėmis, niekada nenusisuku, nenumoju ranka ir stengiuosi padėti, kai aplinkiniams to reikia. Be to, esu labai sėsli, o ne klajojanti. Nemėgstu krėsti išdaigų, ypač piktų“, – sakė D.Žebelienė, sakydama, jog gyvenimu reikia nuolat džiaugtis.

Verslininkės gimimo metų simbolis – Žemė, tad galbūt tai irgi reikšminga charakteriui.

„Esu gimusi Žemės beždžionės metais, todėl apie viską realiai, žemiškai, atsakingai mąstau, analizuoju, vertinu, darau išvadas ir t.t.  Manau, kiekvienas žmogus turi teigiamų ir neigiamų asmeninių savybių ir kiekvieno iš mūsų gyvenimo statinėje yra ir šaukštas medaus, ir šaukštas deguto“, – mano ji.

Aktorius – tipiška Beždžionė

PaldauskasŠilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas iškart prisipažįsta, jog yra tipiška Beždžionė.
„Svarbiausia – vaizduotė, ji ir vizijos – mano turtas: praeitis ir ateitis. Be vaizduotės nebūtų nieko. Juk ir mano darbas – aktorystė – tiesiogiai susijęs su šia savybe“, – sakė pašnekovas.

V.Paldauskui besisukantis metų periodas yra gana reikšmingas. Žvelgdamas į praėjusius, kas 12 metų besikartojančius Beždžionės metus, V.Paldauskas sako kaskart išgyvenęs svarbius pokyčius. Tai – gana svarbūs kūrybiniai bei asmeninių lūžių metai, tad ir ateinantieji, pašnekovo nuomone, bus ne išimtis.

Vygantas atsimena, kai, sulaukęs 24-erių, stipriai paniro į šou verslo pasaulį su humoro grupe „Nu geras“ apsilankė ne tik beveik visose šalies scenose, bet ir buvo dažnai matomas televizijos eteryje. Tuo metu jo įkūnytas Bačkos Babačkos personažas net ir dabar dažnai minimas draugų susibūrimuose.

Kalbėdamas apie gimusiems Beždžionės metais būdingas savybes, pašnekovas sutiko su visomis išvardintomis.
„Teko būti ir kompanijos siela, ir nenuilstančiu pašnekovu, ir juokdariu ar išdaigininku. Sutinku ir su tuo, jog negaliu nusėdėti vienoje vietoje“, – sako aktorius. Būtent sėdėjimas vienoje vietoje jam yra didžiausia kančia. „Mane tuoj ima „kasyti“, pradedu niurzgėti, vaikščioti. Sėdėjimas vienoje vietoje, pavyzdžiui, prie stalo, jaučiuosi tarsi mirkčiau užsistovėjusioje pelkėje. Rodos, galiu pirmai progai pasitaikius paviršiumi nubėgti. Tuomet man jau nesvarbu, ar būsiu murzinas, ar dar koks, svarbu – kad laisvėje“, – dažnai ir keliones automobiliu iškeičiantis į dviratį sakė aktorius.

Tiesa, šiuo metu V.Paldauskas šiek tiek tolsta nuo anksčiau dominavusių charakterio savybių. „Visų pinigų neuždirbsiu, be to, jau atėjo metas rūpintis ir savo sveikata bei šeima. Gal dėl to nebešokinėju, nebesiblaškau, geriau renkuosi vieną sritį“, – sako jis.

Jis prisimena daugybę savo iškrėstų išdaigų, bet jos nebuvo piktybinės.

„Gaila, kad neberandu savo mokslo metų pažymių knygelių. Atsimenu, kai praėjus keliolikai metų su tėvais plyšome juokais skaitydami mano iškrėstų „zbitkų“ pastabas. Iš jų buvo galima visą romaną parašyti“, – sako V.Paldauskas.
Būdamas mokinukas Vygantas kartą prie mokyklos tvoros baidė bites, po to į jo pažymių knygelę atgulė tokia pastaba: „Vygantas pagaliu mušė bites“. Bijodamas gauti pylos, jis pasislėpė lapų krūvoje. Atsitiko taip, kad netyčia joje ir užsnūdo… Po to pažymių knygelėje atsirado ir pirmosios pastabos papildymas: „Miegojo šiukšlių krūvoje“.

Vygantas sako: „Beždžionė įkūnijo beždžionę“, turėdamas galvoje vieną savo vaidmenų spektaklyje „Beždžionių karalius“. Tai istorija, paremta XVI a. pabaigos kinų kūriniu „Kelionė į vakarus“. Šiame filosofiniame pasakojime beždžionė keliauja per pasaulį, susipažįsta su aplinka ir tampa tikrąja savimi – suranda savo dvasią. „Tokia beždžionė esu ir aš“, – sako jis.

2016-ieji dovanos papildomą dieną

Taigi pasitikdami Naujuosius galime sakyti, jog beždžionė – ne tik mielas ir lakia vaizduote apdovanotas gyvūnas, bet ir linksmas žmogus. Įsileisdami į namus Ugninę raudonąją beždžionę dažniau atsiminkime, kad būsimi metai – išskirtiniai, jie turi vieną papildomą dieną – vasario 29-ąją.

Optimistai sako, kad tai laikas, kai turime dar vieną papildomą dieną per metus gyventi, mylėti, džiaugtis artimaisiais ir pasakyti jiems „Myliu“.

Gerų ir linksmų Naujųjų!!!