Pasitinkant navigacijos sezoną atnaujintas Uostadvario uostas

Vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) pristato atnaujintą Uostadvario uostą ir Nidos prieplauką, naujai įrengtas keturias degalų laikymo talpyklas.

Uostadvario uostas naująjį navigacijos sezoną pasitinka atsinaujinęs.

VVKD įrengė keturias mobilias degalų stoteles vandens keliuose – pagamino degalų laikymo talpyklas, talpinančias 10 tonų, kurios bus pastatytos populiariose laivybai vietose: Kaune (žiemos uoste), Uostadvaryje, Nidoje ir Svencelėje. Plūduriuojančios kolonėles stovės prie uostų ir prieplaukų. Papildomai bus įrengiamos dar dvi tokio pat tipo degalų talpyklos Jurbarke bei Kauno mariose.

Pasaulyje tai ne naujiena, o Lietuvoje iki šiol buvo tik viena antžeminė degalinė laivams Šilutėje. Naujosios degalų laikymo stotelės pradės veikti nuo gegužės, bus sukurta galimybė pasipildyti benzino ar dyzelino net neišlipus iš katerio. Degalų kaina atitiks kainodarą kaip ir kitose regiono degalinėse.

Iš esmės atnaujintas Uostadvario uostas – įrengiamos naujos pontoninės prieplaukos, rekonstruojamos uosto aikštelės, įrengtas automatizuotas atsiskaitymas už paslaugas. Uoste taip pat įrengtos elektros energijos ir geriamo vandens kolonėlės, slipas, degalų stotelė.

Nidos keleivinė prieplauka yra Nidos uosto šiaurinėje dalyje. Prieplaukos krantinė atnaujinta, pastatyti laivų stovėjimą reguliuojantys ženklai.

Baigiama atnaujinti vandens transporto infrastruktūra Kaune, Nidoje, Uostadvaryje -tik dalis šio laivybos sezono naujienų. Pasitinkant naują navigacijos sezoną pasipildė 113 naujų bujų, keičia senus vandens kelių ženklus į naujus, modernius – šviečiančius ženklus.