Pasiūlęs kyšį prisidirbo dar daugiau nemalonumų

patrulis ziema_policijaKo gero visi esame girdėję, kad bandyti papirkti valstybines pareigas einantį pareigūną – nevalia ir už tai gresia didelė bauda. Kitaip pasirodė vienam pusamžiui motociklo vairuotojui – jis net ir įspėtas, kad to daryti negalima, bandė duoti kyšį jį sustabdžiusiems policijos pareigūnams. Pažeidėjas tokiu būdu tikėjosi išlipti sausas iš balos – išvengti jam gresiančios atsakomybės už vairavimą išgėrus.

Tačiau jo viltys likti nenubaustam sudužo į šipulius – iki tol neteistas vyriškis savo biografijoje turės naują įrašą – teistumą už valstybės tarnautojo papirkimą ir dar vieną administracinę nuobaudą už vairavimą išgėrus, nes tai daro jau ne pirmą kartą.
65-erių vilkytiškiui P.M. teistumą uždirbusi situacija susiklostė dienos metu, apie 14.30 val., Vilkyčių kaimo Vilkyčių gatvėje. Teisiamasis važiavo jam priklausančiu mopedu neblaivus ir neturėdamas teisės jo vairuoti.

Tądien Vilkyčiuose patruliavę policijos pareigūnai pastebėjo, kad mopedu važiuojantis vyras įtartinai manevruoja. Jam sustojus prie savo garažo, atėjo policijos pareigūnai, kurie įtarė, kad mopedo vairuotojas gali būti neblaivus.

Kelių patruliai paprašė vairuotojo sėsti į tarnybinį policijos automobilį ir pasitikrinti girtumą. Alkotesteriu jam buvo nustatytas 1,45 promilių neblaivumo laipsnis. Pareigūnai pranešė, kad rašys administracinės teisės protokolą.

Jei vyriškis būtų įpūtęs daugiau nei pusantros promilės, jam už tokį pažeidimą jau būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė. Nuo 2017 metų sausio 1-osios už tai gresia solidi bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 1 metų. Be to, konfiskuojama ir transporto priemonė, kuria buvo padarytas nusikaltimas. O įsiteisėjus Teismo sprendimui dar prarandama ir teisė ją vairuoti.

Šioje situacijoje vilkytiškiui buvo nustatytas 1,45 prom. girtumas, tad iki baudžiamosios atsakomybės šiek tiek pritrūko. Tačiau vyras buvo nubaustas pagal  Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 straipsnio 4 dalį, konfiskuotas jo mopedas ir paskirta bauda.

„Teisė vairuoti transporto priemonę jam neatimta, kadangi vyras neturėjo vairuoti tos rūšies transporto priemonės. Tuo atveju , jeigu jam būtų nustatytas  didesnis negu 1,5 prom. girtumas, būtų kilusi baudžiamoji atsakomybė ir jis būtų baudžiamas ne tik už papirkimą.“,- šią situaciją komentavo Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo atstovas ryšiams su visuomene.

Tačiau pareigūnų sustabdyto vyro noro duoti kyšį neatgrasė ir tai, kad jis vos per plauką išsisuko nuo baudžiamosios bylos.

Norėdamas išvengti net ir administracinės atsakomybės, pareigūnams jis pasiūlė susitarti – pasiūlė jiems pinigų, t.y. kyšį, už tai, kad nerašytų jam protokolo. Teisiamasis aiškino, kad jis suprato, jog už kyšio davimą gręsia bauda, tik nesuvokė kokio dydžio.

P.M. sėdėdamas policijos automobilyje pradėjo kalbėti, kad reikėtų susitarti „lietuviškai“. Pareigūnai suprato, ką jis turėjo omenyje, nes jis rankose laikė pinigus – matėsi kad tai yra 50 eurų kupiūra.

Pinigų vyras turėjo piniginėje ir užrašų knygelėje. Užrašų knygelę, kurioje buvo dvi kupiūros po 50 eurų buvo įsidėjęs į striukės kišenę. Ją išsitraukė tuomet, kai policijos pareigūnai paprašė mopedo dokumentų. Iš pradžių tie pinigai iškrito automobilyje ant grindų, jis juos paėmė ir, laikydamas rankoje, toliau siūlė pareigūnams susitarti. Policininkai jį keletą kartų įspėjo, kad už bandymą papirkti policijos pareigūnus yra numatyta baudžiamoji atsakomybė,  bet P.M. į tai nereagavo ir toliau siūlė pinigus.

Galiausiai jis padėjo pinigus tarp sėdynių, ant porankių ir uždengė juos užrašų knygute. Tada pareigūnai paskambino budėtojui ir pranešė apie bandymą papirkti. P.M. buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, vairuoti jam nebebuvo leista.

Už bandymą papirkti policijos pareigūnus skirta 64 MGL (2410,24 Eur) bauda, bei konfiskuotos dvi kupiūros po 50 eurų.
Už vairavimą neblaiviam surašytas protokolas, paskirta 1200 Eur bauda ir konfiskuotas mopedas, su kuriuo pakartotinai padarytas administracinis nusižengimas.

Baudas leista sumokėti per 6 mėnesius. Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.