Pasivaikščiojimas Rusnės promenada: Pakalnės uostas – žmonių ir valdžios auginamas perlas

PAKALNE projektasDešimt metų turėjo praeiti, kad išsipildytų rusniškių svajonė sutvarkyti miestelio vakarinį pakraštį, – dabar Pakalnės upės senvagėje pastatytas naujutėlaitis uostas, skirtas žvejų ir pramoginiams laivams bei kateriams.

Prieš dvejus metus čia buvo tikras šabakštynas, krūmais ir meldais apžėlęs natūralus senvagės uostelis, kuriame vietos atrasdavo tik kelios valtys ir laiveliai…

Perlas – vietoj šabakštyno

Dabar žvalgantis nuo aukšto pylimo, galima matyti, kaip tik už 1,5 milijono eurų galima šabakštyną paversti žvejų miestelio PAKALNE sena 1perlu. Paprastam žmogui ši suma gali atrodyti įspūdinga ir kelianti įvairių abejonių: ar vertėjo, ar žvejams šis uostas buvo būtinas, ar jis bus rentabilus, ar Pakalnės upė kada nors vėl taps patogi laivybai, juk jos žiotys kasmet vis seklėja?..

Tos abejonės anksčiau ar vėliau bus išsklaidytos ir problemos išspręstos. Dabar aišku viena – Pakalnės uosto aplinkoje gyvenantiems ir kaimo turizmo paslaugas puoselėjantiems žmonėms, kitiems Rusnės miestelio gyventojams ir svečiams ši vieta tampa patraukli, patogi, įdomi ir naudinga. Rusniškiai Pakalnės uostą ir jo aplinką jau vadina tikru miestelio perlu ir puošmena. Belieka sakyti ačiū Europos struktūrinės paramos fondams už dar vieną sutvarkytą Pamario kampelį.

Planuojama, kad šiame uoste tilps daugiau kaip pora dešimčių žvejų laivų ir katerių.

Miestelėnų ir svečių promenada

PAKALNES UOSTO APLINKAPakalnės uostas – tai pusiaukelė tarp populiarios rusniškių ir jų svečių promenados – pėsčiųjų tako, vedančio Pakalnės upės pakrančių pylimais palei Skirvytėlės kaimą ir Rusnės miestelio pakraščio. Paėjėjus vos porą kilometrų tuo taku galima pamatyti, kaip gyvena ir tvarkosi tie žmonės, kuriems vanduo kuria gyvenimą.

Šalia Pakalnės uosto (tokiu atstumu, kiek galima matyti nuo uosto pylimo) jau seniai yra įsikūrusios kelios jaukios sodybos. Jų šeimininkai Alvidas Zorbeckas, Dalia ir Arūnas Drobniai, Genė ir Danguolis Gečai, Laima ir Aleksandras Šalkauskai, Adelė Stanišauskienė bei Dainora ir Kęstutis Laukevičiai yra sukūrę pavyzdingą aplinką, ne vienas iš jų teikia kaimo turizmo paslaugas, taigi naujasis Pakalnės žvejų uostas tik pagerins verslo aplinką.

Beždžionių tiltu – į poilsio pusiasalį

Tik už poros šimtų metrų nuo Pakalnės žvejų uosto yra puiki poilsiavietė, kurioje apsistoti gali bet kas, sumanęs pabūti gamtoje.

Pakalnės ir Vorusnės upių sankryžos pakrantėje prieš metus pastatyta pavėsinė, židinys ir lauko tualetas. Tai viena iš dviejų PAKALNE tiltas2 4Rusnėje pastatytų tokių poilsio oazių, kurių tikroji paskirtis – baidarininkų prieglobstis. Tačiau juk neuždrausta sukurtu geru naudotis ir kitokiomis transporto priemonėmis atkeliavusiems ar pėstute atžygiavusiems poilsiautojams čia praleisti laisvalaikį.

Norintiems patekti į šią poilsiavietę nuo Pakalnės uosto promenados taku tenka pereiti Pakalnės upę vadinamuoju Beždžionių tiltu, kuris taip pat prieš porą metų visiškai atnaujintas. Tas pasivaikščiojimas – dar vienas smagus patyrimas didžiausioje Lietuvos saloje, išraižytoje Nemuno deltos upių ir upyčių.